Artykuły na temat: "wynagrodzenia"

Rząd tylko zaognia konflikt z nauczycielami? Nowa propozycja Beaty Szydło i przerwanie negocjacji

5 kwietnia 2019 r.

Dzisiejsza propozycja rządu tylko zaognia konflikt, a nie łagodzi - powiedział prezes ZNP Sławomir Broniarz, w przerwie rozmów ze stroną rządową. W piątek wicepremier Beata Szydło przedstawiła "nowy pakt społeczny dla oświaty", który zakłada m.in. wzrost wynagrodzeń nauczycieli. To jest propozycja, która zakłada zmiany systemowe i jednocześnie w ramach tych zmian propozycje wzrostu wynagrodzeń nauczycieli - twierdzi.

Tak zarabia się w MEN. Ministerstwo Edukacji Narodowej podało kwoty

28 marca 2019 r.

Ministerstwo Edukacji Narodowej podało kwoty średnich miesięcznych wynagrodzeń swoich pracowników. Podano też kwoty przyznanych w ubiegłym roku nagród uznaniowych w resorcie. Była to odpowiedź na interpelację posłanki Joanny Schmidt, która dopytywała o wynagrodzenia w MEN w kontekście sytuacji materialnej nauczycieli i ich protestów w sprawie podwyżek.

Radca prawny: Firmy będą zaniżać oferowane pensje [WYWIAD]

26 marca 2019 r.

- Jawność zarobków nie wyeliminuje dyskryminacji płacowej. Ułatwi za to kontrolę państwa, bo urzędy skarbowe zyskają dodatkową wiedzę o obywatelach - mówi w wywiadzie dla DGP prof. Monika Gładoch, radca prawny z kancelarii M. Gładoch Specjaliści Prawa Pracy

Szydło: Rozmowy o sytuacji w oświacie będziemy kontynuować 1 kwietnia

25 marca 2019 r.

Rozmowy w sprawie sytuacji w oświacie będziemy kontynuować w poniedziałek 1 kwietnia – poinformowała wicepremier Beata Szydło. Poprosiliśmy, by strona związkowa doprecyzowała oczekiwania i by centrale związkowe w miarę możliwości uzgodniły swoje stanowiska – dodała.

Kukułcze jajo od rezydentów. Młodzi lekarze chcą wznowić protesty

25 marca 2019 r.

Reforma systemu kształcenia lekarzy była jednym z warunków porozumienia, które zakończyło protest rezydentów. Minister zdrowia powołał zespół, na czele którego stanęli liderzy tej grupy. W połowie stycznia efekt jego prac został przekazany do resortu. Zespół przygotował projekt nowelizacji ustawy o zawodach lekarza i lekarza dentysty (t.j. Dz.U. z 2018 r. poz. 617 ze zm.) wraz z pakietem aktów wykonawczych.

Płacowe dysproporcje w zdrowiu coraz większe

20 marca 2019 r.

Jedynie 5 proc. lekarzy i 1,5 proc. pielęgniarek ma pensje niższe niż minimum określone w ustawie z 8 czerwca 2017 r. o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego niektórych pracowników zatrudnionych w podmiotach leczniczych (Dz.U. z 2017 r. poz. 1473 – dalej: ustawa). W pozostałych grupach zawodowych branży medycznej jest to ponad 80 proc. osób.