Artykuły na temat: "wynagrodzenia"

Jak sporządzić benchmark potwierdzający rynkowość wynagrodzenia zarządu

14 czerwca 2019 r.

Zgodnie z restrykcyjnym i profiskalnym podejściem organów podatkowych także relacje wewnętrzne należy kwalifikować jako transakcje kontrolowane w rozumieniu przepisów o cenach transferowych. W przypadku związków tego rodzaju osobnym problemem jest jednak przygotowanie analizy porównawczej, która miałaby stanowić element obligatoryjny dokumentacji lokalnej.

Pracodawcy chcą odmrożenia dopłat do pensji

13 czerwca 2019 r.

Decyzja rządu o podwyżce najniższego wynagrodzenia przy niezmienionym od 2014 r. poziomie dofinansowań do płac pracowników z dysfunkcjami zdrowotnymi powoduje, że stają się one coraz mniejszą zachętą do ich zatrudniania.

Młodzi rehabilitanci nie garną się do szpitali

13 czerwca 2019 r.

2774 zł netto – to średnia płaca fizjoterapeuty. Jeśli pracuje w placówce leczniczej, zarabia jeszcze mniej – 2159 zł. Między innymi dlatego młodzi rzadziej wybierają służbę zdrowia jako podstawowe miejsce pracy. A to oznacza, że kierują swój potencjał nie tam, gdzie jest najbardziej potrzebny.

Poziom życia Polaków: Kto zyskał na transformacji?

4 czerwca 2019 r.

Poziom życia Polaków w stosunku do USA, globalnego lidera gospodarczego, przekracza dzisiaj 50 proc. W przededniu I wojny światowej w 1913 r., na koniec II RP w 1938 r. i na koniec PRL w 1988 r., nasz poziomu życia oscylował wokół zaledwie 20 proc. ówczesnych Amerykanów.

Duda do Rafalskiej: Będzie pani godnym reprezentantem pracowniczych praw w PE

3 czerwca 2019 r.

 Będzie pani godnym reprezentantem naszych pracowniczych spraw i rodziny polskiej w Parlamencie Europejskim - zwrócił się szef NSZZ "Solidarność" Piotr Duda do minister pracy Elżbiety Rafalskiej. Podziękował jej za trudną, ciężką pracę. Byłam tylko zwyczajnym wyrobnikiem - odparła Rafalska.

Nowa płaca minimalna od 2020. Sprawdź, o ile wzrośnie wynagrodzenie

29 maja 2019 r.

Proponowana przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej wysokość minimalnego wynagrodzenia w 2020 r. to 2450 zł brutto – poinformowała w środę minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska. Proponowana minimalna stawka godzinowa w 2020 r. to 16 zł brutto.

Dyrektor generalny nie musi wypłacać dodatku zadaniowego

29 maja 2019 r.

Przez najbliższe trzy miesiące nasz urząd będzie wykonywał dodatkowe obowiązki związane z wypełnianiem zadań administracji rządowej. Kilku pracowników zgłosiło wiec do dyrektora generalnego wnioski o przyznanie im na ten okres dodatku zadaniowego. Czy dyrektor musi je uwzględnić?