Artykuły na temat: "PIK PRACY"

Są najnowsze dane o zarobkach Polaków. Wynagrodzenia mocno w górę

21 maja 2019 r.

Przeciętne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw (w których liczba pracujących przekracza 9 osób) w kwietniu 2019 r. wzrosło o 7,1% r/r, zaś zatrudnienie w przedsiębiorstwach zwiększyło się o 2,9% r/r, podał Główny Urząd Statystyczny

Członkowie rady osiedla nie są oskładkowani

16 maja 2019 r.

Sprawa dotyczyła spółdzielni, która wypłaca członkom rady osiedla wynagrodzenie za udział w posiedzeniach. Miała jednak wątpliwości, czy w takim wypadku istnieje obowiązek opłacania składek na ubezpieczenia społeczne od pensji tych osób. ZUS uznał, że nie.

PPK - odpowiadamy na najważniejsze pytania

16 maja 2019 r.

Pracownicze plany kapitałowe to mechanizm służący budowaniu oszczędności przez osoby zatrudnione. Założenia, jakie legły u podstaw PPK, są dwojakie. Z jednej strony ma być to zbudowanie dodatkowego źródła dochodów do wykorzystania po osiągnięciu 60. roku życia.

Wstępne szkolenie bhp musi poprzedzać zawarcie umowy

16 maja 2019 r.

Rozważamy zorganizowanie szkoleń wstępnych ogólnych z zakresu bhp na kilka dni przed rozpoczęciem pracy przez grupę kilku nowo zatrudnionych. Byłoby to dla nas łatwiejsze ze względów organizacyjnych. Czy jest to dopuszczalne?

Będzie łatwiej zostać policjantem

16 maja 2019 r.

Kandydaci na funkcjonariuszy, którzy zdecydują się na rozpoczęcie studiów licencjackich w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie, będą mieć czas nauki zaliczony do szkolenia podstawowego wymaganego od każdego policjanta.

Zobowiązany do wypłaty może być także pracodawca

11 maja 2019 r.

Liczba wypadków przy pracy, także tych niosących ze sobą poważne następstwa dla zdrowia i życia, nie maleje. Warto wiedzieć, że pracownicy w takiej sytuacji mogą liczyć nie tylko na świadczenia z ZUS, ale także od samego pracodawcy. Wśród tych świadczeń istotne znaczenie mają renty odszkodowawcze przysługujące na podstawie przepisów kodeksu cywilnego o czynach niedozwolonych. Sprawy o tego rodzaju roszczenia rozpoznają sądy pracy.

Targi pracy w Londynie mają zachęcić Polaków do powrotu

8 maja 2019 r.

Targi pracy w Londynie mają zachęcić Polaków do powrotu z Wielkiej Brytanii, z myślą o nich polskie firmy przygotowały oferty zatrudnienia, które zaprezentują tam w najbliższą niedzielę - mówi szefowa MPiT Jadwiga Emilewicz. Wśród firm są, np. Orlen, Polpharma czy Grupa Azoty.

Ile godzin tygodniowo pracuje się w Unii Europejskiej?

6 maja 2019 r.

15 proc. pracowników w UE pracuje ponad 48 godzin tygodniowo, podczas gdy w Chinach czy Korei Płd. odsetek ten wynosi 40 proc., a w Chile i Turcji ponad 50 proc. - wynika z opublikowanego w poniedziałek raportu Międzynarodowej Organizacji Pracy (MOP).

Gdy szkoła strajkuje, zasiłek opiekuńczy zostanie wypłacony tylko za dziecko do lat 8

25 kwietnia 2019 r.

Moje dziecko ma 9 lat. Jego szkoła strajkuje. Mam problem ze zorganizowaniem opieki nad nim. Powiedziano mi, że zasiłek opiekuńczy nie będzie mi przysługiwał. Dlaczego tak jest, skoro przepisy nie pozwalają zostawiać małego dziecka w domu? Musiałam wziąć urlop na ten czas i boję się, że niedługo wyczerpię całą pulę, a nie mogę sobie pozwolić na utratę dochodu. Jego ojciec pracuje za granicą i nie może się nim zająć.