Artykuły na temat: "PIK PRACY"

MRPiPS: Szacowana stopa bezrobocia niższa niż rok temu

6 czerwca 2019 r.

Szacowana przez MRPiPS stopa bezrobocia rejestrowanego wyniosła w końcu maja br. 5,4 proc. i była o 0,7 proc. niższa niż rok temu – poinformowała w czwartek minister rodziny, pracy i polityki społecznej Bożena Borys-Szopa. Po raz ostatni niższą stopę bezrobocia odnotowano we wrześniu 1990 r.

5 powodów, dla których pracownik odchodzi. Jak do tego nie dopuścić?

2 czerwca 2019 r.

„Dzień dobry, odchodzę. To moje wypowiedzenie”. To zdanie zazwyczaj oznacza duże problemy dla pracodawcy. W czasach rynku pracownika i utrudnień związanych z rekrutacją stało się wręcz nocnym koszmarem managerów. Co zrobić, by wyprzedzić taki ruch? Przede wszystkim warto zdać sobie sprawę, jakie są najczęstsze powody odejścia pracowników.

Językowa luka w kodeksie pracy. Co z obcokrajowcami?

28 maja 2019 r.

Przepisy nie nakazują wprost, aby informacje o warunkach zatrudnienia lub te związane z bhp były przekazywane w języku zrozumiałym dla pracownika. To ryzyko nie tylko dla zatrudnionych, lecz także dla firm

Są najnowsze dane o zarobkach Polaków. Wynagrodzenia mocno w górę

21 maja 2019 r.

Przeciętne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw (w których liczba pracujących przekracza 9 osób) w kwietniu 2019 r. wzrosło o 7,1% r/r, zaś zatrudnienie w przedsiębiorstwach zwiększyło się o 2,9% r/r, podał Główny Urząd Statystyczny

Członkowie rady osiedla nie są oskładkowani

16 maja 2019 r.

Sprawa dotyczyła spółdzielni, która wypłaca członkom rady osiedla wynagrodzenie za udział w posiedzeniach. Miała jednak wątpliwości, czy w takim wypadku istnieje obowiązek opłacania składek na ubezpieczenia społeczne od pensji tych osób. ZUS uznał, że nie.

PPK - odpowiadamy na najważniejsze pytania

16 maja 2019 r.

Pracownicze plany kapitałowe to mechanizm służący budowaniu oszczędności przez osoby zatrudnione. Założenia, jakie legły u podstaw PPK, są dwojakie. Z jednej strony ma być to zbudowanie dodatkowego źródła dochodów do wykorzystania po osiągnięciu 60. roku życia.

Wstępne szkolenie bhp musi poprzedzać zawarcie umowy

16 maja 2019 r.

Rozważamy zorganizowanie szkoleń wstępnych ogólnych z zakresu bhp na kilka dni przed rozpoczęciem pracy przez grupę kilku nowo zatrudnionych. Byłoby to dla nas łatwiejsze ze względów organizacyjnych. Czy jest to dopuszczalne?

Będzie łatwiej zostać policjantem

16 maja 2019 r.

Kandydaci na funkcjonariuszy, którzy zdecydują się na rozpoczęcie studiów licencjackich w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie, będą mieć czas nauki zaliczony do szkolenia podstawowego wymaganego od każdego policjanta.