Gościem Szymona Glonka w podcaście "DGPtalk: Obiektywnie o biznesie" jest Daniel Niepsuj, Channel Development Managera w Universal Robots.

  • Jak działają roboty przemysłowe? 
  • Czy roboty zastąpią ludzi w przemyśle? 
  • Jak pracują zautomatyzowane przedsiębiorstwa?

Pojawiają się faktycznie informacje na temat tak zwanych „dark factory”, gdzie gasi się światło i roboty pracują same a pracownicy opuszczają fabrykę. O wiele częstszym przypadkiem jest, kiedy te roboty wspomagają operatorów, wspomagają osoby w fabrykach w procesach trudnych, skomplikowanych których, ludzie po prostu nie chcą na ten moment wykonywać. Coraz częściej będą te roboty się pojawiać, coraz częściej będą pomagać pracownikom wykonywać te prace niewygodne – mówi Daniel Niepsuj.

Najbardziej popularne procesy to często jest to pakowanie czy paletyzacja w fabrykach spożywczych, w obróbce metali jest to załadunek czy rozładunek maszyn, również procesy spawalnicze – dodaje Niepsuj.

PODCASTY DGPtalk - POSŁUCHAJCIE!

Podcasty DGPtalk Obiektywnie o Biznesie znajdziecie także w serwisach: Spotify, Apple Podcast oraz Google Podcast i aplikacjach: Lecton oraz Squid. Zapraszamy do subskrybowania!