Petru apeluje do Kaczyńskiego, by rozpisał wcześniejsze wybory. To test na akceptację "dobrej zmiany"

23.05.2016, 09:41; Aktualizacja: 23.05.2016, 10:01
Lider Nowoczesnej, pytany o to, czy są zakulisowe rozmowy dotyczące kompromisu, odpowiada: „Ze mną nikt nie rozmawia i nic nie wiem”

Lider Nowoczesnej, pytany o to, czy są zakulisowe rozmowy dotyczące kompromisu, odpowiada: „Ze mną nikt nie rozmawia i nic nie wiem”źródło: PAP
autor zdjęcia: Jacek Turczyk

„Nigdy w ostatnich 26 latach Polska nie była w tak poważnym kryzysie geopolitycznym i międzynarodowym. Jesteśmy w procedurze i wypadało zareagować na to, o co pyta nas Komisja Europejska. Premier Szydło wszystkich poobrażała, nie odniosła się do meritum. Wspólnie z Kaczyńskim wchodzą w konfrontację z Unią Europejską” - mówi gość Kontrwywiadu RMF FM, lider Nowoczesnej Ryszard Petru.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:RMF FM
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (14)

  • komuchom żle zaczęło się żyć w demokracji?????????(2016-05-23 17:09) Zgłoś naruszenie 40

    panie Petru weż pan swoje KOD-y i wraz z Balcerem idzcie mieszać na ukrainę,tam b ędziecie dośmiertnie uszczęśliwieni ale jak będziecie pracować a nie tak jak w Polsce KOD-y po 8-tys. emerytury w wieku 50 lat a reszta do śmierci pracować i płacić składki musi i pana utrzymywać za ujadanie,bo nie powiesz pan że pracujesz.Doświdania.......

    Odpowiedz
  • Rysiu leczyłeśsię(2016-05-23 16:25) Zgłoś naruszenie 50

    TNS Polska: PiS - 39 proc., PO - 17 proc., Nowoczesna 11 - proc.

    Odpowiedz
  • realista(2016-05-23 15:47) Zgłoś naruszenie 40

    lecz sie czlowieku, a wyborcy niech zobacza na kogo glosowali, pycha i buta tego faceta to szok nieroba i egoizmu, co zrobil dla Polski za pol roku? polacy wybrali sejm i nikt tak nie pracowal jak ten rzad a PO rozliczyc powinno swoje rzady, czego oczekiwano przez 8 lat.PO to ludzie miernoty, nieroby i leniuchy i niech ich Tusk wezmie do siebie prywatnie.Tusk to straszna miernota to PO niszczy wspolnote Polakow, takie bzdury Schetyna i Kopacz opwiadaja, gdzie UE aby PO rozliczyc srodki z UE ktore zostawili jako nierobstwo PO i PSL Won Petru bo Polacy cie wyniosa, skad masz majatek a ilu mlodych Polakow nie ma pracy >

    Odpowiedz
  • ela(2016-05-23 15:41) Zgłoś naruszenie 50

    Panie Petru nie dotarło jeszcze do pana,że niedawno były wybory i to właśnie wyborcy wybrali PIS.? Płaczecie,że Polskę nie stać na 500+?,a na wcześniejsze wybory stać? Większość wyborców jest zadowolona z tego co robi PIS.Dlaczego nie może pan tego uszanować ?

    Odpowiedz
  • jan(2016-05-23 15:19) Zgłoś naruszenie 70

    Oby Pan Kaczyński sie zgodził ! Myśle że teraz bez problemu by wiekszośc konstytucyjna PIS zdobył ! Nie głosowałem na nich ale teraz bym zagłosował ! Tylko po to żeby zawiedzione gęby rysia ,pyskatej ,pomaski i kucyka zobaczyć

    Odpowiedz
  • asio(2016-05-23 14:00) Zgłoś naruszenie 90

    Jakaś k**wa NoWOczesna demokracja...

    Odpowiedz
  • KALIF(2016-05-23 13:01) Zgłoś naruszenie 80

    Reformy rządu PiS uwierają LEWACKO BOLSZEWICKĄ jak kamień w bucie. Rysiek Swetru posiadający wiedzę ogólną nawet nie na poziomie gimnazjalisty, człowiek , który obwołał się liderem opozycji i nawołuje do przedterminowych wyborów, jakby zapomniał kto wygrał wybory W ostatnich dniach ukazały się trzy postacie niczym z komedii del arte. Dwie panie i Rysiek. O Ryśku już pisałem, teraz o pani POmasce, tej samej, której na święto Bożego Ciała przeszkadzał ołtarz ustawiony na ścieżce rowerowej i której dziecko uspakajało się, gdy swoje przemówienia czytał Tusk. Teraz pojechała z grubej rury. W związku z atakami KE i wejście w kompetencje rządu oraz ultimatum tej organizacji wobec polskiego rządu , większość parlamentarna podjęła uchwałę w „Obronie suwerenności Polski” . W trakcie dyskusji pani Pomaska , z której spadła maska weszła na mównicę i demonstracyjnie podarła uchwałę. Inna służebnica tym razem Ryśka zwaną „ myszką terrorystką” czyli pani Pihowicz, a jakże prawniczką, która prawdopodobnie głosowała na dwie ręce na ostatniej sesji , tak oto rzecze . KE broni Polski przed jej rządem. No cóż jaki Rysiek taka „ myszka terrorystka”.

    Odpowiedz
  • Nikt was nie popiera, jestascieSTRACENI !!!(2016-05-23 12:25) Zgłoś naruszenie 160

    Co ma nam do zaoferowania zlodziej po rozkradzeniu majatku Polski z Barcerowiczem !!! 16 maja gościem Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich i warszawskiego klubu Ronina był wicepremier, minister rozwoju Mateusz Morawiecki. W czasie spotkania przedstawił Plan Odpowiedzialnego Rozwoju dla Polski. Mówił o sytuacji gospodarczej kraju i perspektywach na przyszłość. Zgodnie z planem przygotowanym przez wicepremiera Mateusza Morawieckiego, odpowiedzialny rozwój ma się opierać na pięciu filarach: reindustrializacji, rozwoju innowacyjnych firm, kapitale dla rozwoju, ekspansji zagranicznej, zrównoważonym rozwoju społecznym i regionalnym. Wicepremier zaczął swoją wypowiedź od oceny ostatnich 27 lat rozwoju Polski oraz analizy obecnej sytuacji naszego kraju. "Dzisiaj państwo polskie jest zadłużone na ponad 100 procent rocznie przyrostu PKB, bo przez ostatnie 27 lat rozwijaliśmy się na kredyt. Co roku musimy wypłacać zagranicę 90 miliardów złotych. Więc gdyby nie zależność wobec zagranicy nie mielibyśmy problemy z deficytem. (..) Japonia jest bardzo zadłużona, ale u swoich obywateli. Ja wolałbym być tak zadłużonym jak Japonia niż mieć mniejszy dług jak Polska, ale pozostający w rękach obcego kapitału". Wzrost PKB powinien być więc oparty o oszczędności, inwestycje i długofalowy plan rozwoju. Według gościa klubu Ronina rozwój Polski po 1989 roku był prowadzony w interesie dwóch grup interesów: rodzimej oligarchii, która funkcjonowała na zasadach półmonopolu i bardzo dobrze czuła się w starym układzie politycznym, zapewniającym ciągłość interesów, oraz zagranicznego kapitału. "Myśleliśmy, że zakłady się kupuje po to, żeby je rozwijać, a mieliśmy przykłady, kiedy polskie zakłady przemysłowe zostały kupione, aby je zlikwidować" - przypomniał.

    Odpowiedz
  • helmut(2016-05-23 12:05) Zgłoś naruszenie 210

    demokracja to wybory....były uczciwe nikt tego nie podważył. A teraz Opozycja niech cierpliwie czeka cztery lata -wyborcy zadecydują ..........amen.PO i Europa tego nie rozumieją? a nawet stary Clinton

    Odpowiedz