statystyki

Walczymy o dodatkowe eurodotacje. KE przedstawi zrewidowaną propozycję budżetu UE

autor: Magdalena Cedro18.05.2020, 08:02; Aktualizacja: 18.05.2020, 08:02
Komisja Europejska ma przedstawić w tym tygodniu zrewidowaną propozycję europejskiego budżetu wraz z Planem Naprawczym, który wesprze kraje członkowskie w wychodzeniu z gospodarczego dołka. Nie wiadomo jeszcze, ile pieniędzy zostanie przeznaczonych na gospodarcze ożywienie.

Komisja Europejska ma przedstawić w tym tygodniu zrewidowaną propozycję europejskiego budżetu wraz z Planem Naprawczym, który wesprze kraje członkowskie w wychodzeniu z gospodarczego dołka. Nie wiadomo jeszcze, ile pieniędzy zostanie przeznaczonych na gospodarcze ożywienie.źródło: ShutterStock

Jest obawa, że wielomiliardowy Plan Naprawczy może koncentrować się na pomocy krajom z południa Europy

Komisja Europejska ma przedstawić w tym tygodniu zrewidowaną propozycję europejskiego budżetu wraz z Planem Naprawczym, który wesprze kraje członkowskie w wychodzeniu z gospodarczego dołka. Nie wiadomo jeszcze, ile pieniędzy zostanie przeznaczonych na gospodarcze ożywienie. Wcześniej przewidywano, że w Planie Naprawczym znajdzie się bilion euro. Parlament Europejski proponuje dwa biliony.

Kolejna kwestia to kryteria dostępu do nowych środków – czyli kto dostanie najwięcej i na co. Kierująca Komisją Europejską Ursula von der Leyen zastrzegła w wystąpieniu w Parlamencie Europejskim, że pierwszy z planowanych trzech filarów zostanie skierowany do wszystkich państw członkowskich – niezależnie od tego, czy są w strefie euro, czy nie. Nie określiła jednak, co z pozostałymi dwoma.


Pozostało jeszcze 90% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie