Czy Theresa May przetrwa wiosnę?

autor: Jakub Kapiszewski25.03.2019, 07:28; Aktualizacja: 25.03.2019, 07:30
O spisku poinformowały w niedzielę niezależenie od siebie dwa brytyjskie dzienniki – „The Times” oraz „Daily Mail”.

O spisku poinformowały w niedzielę niezależenie od siebie dwa brytyjskie dzienniki – „The Times” oraz „Daily Mail”.źródło: DGP

W najbliższych dniach nad Tamizą mogą zapaść decyzje, od których zależy przyszłość brexitu i szefowej brytyjskiego rządu.

Chociaż szefowej brytyjskiego rządu już wielokrotnie przepowiadano wyprowadzkę z Downing Street 10, to May dotychczas okazała się niezatapialna. Tym razem jednak może być inaczej, bowiem nad zmianą na stanowisku premiera spiskują jej najbliżsi współpracownicy, czyli członkowie gabinetu – najwyżsi rangą członkowie rządu. – Koniec jest bliski. Za 10 dni May już nie będzie premierem – cytuje jednego z nich dziennik „The Times”.

May mógłby zastąpić w charakterze „technicznego” premiera jej obecny zastępca David Lidington, który objąłby funkcję szefa rządu na kilka miesięcy. Dałoby to konserwatystom kilka miesięcy oddechu przed wyborem nowego przewodniczącego, a w efekcie także nowego premiera. Alternatywnie na czele rządu mógłby stanąć obecny minister rolnictwa i środowiska Michael Gove.


Pozostało jeszcze 82% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie