Artykuły na temat: "z kraju"

Śląskie: Coraz dłuższe kolejki na wjazd do Polski z Czech

17 marca 2020 r.

Do 10 godzin wzrósł czas oczekiwania na wjazd do Polski w Czech przez granicę w Cieszynie. Kierowcy przekraczający granicę na innych przejściach woj. śląskim – w Chałupkach i Gorzyczkach czekają osiem godzin – wynika z informacji Straży Granicznej.

Turcja: 29 nowych przypadków zakażenia koronawirusem

16 marca 2020 r.

W Turcji liczba osób zakażonych koronawirusem wzrosła w poniedziałek o 29. Tym samym ilość przypadków infekcji w tym kraju wynosi obecnie 47 - poinformował w poniedziałek turecki minister zdrowia Fahrettin Koca.

Niemcy: Rząd wprowadza kolejne restrykcje w związku z pandemią Covid-19

16 marca 2020 r.

Listę z kolejnymi restrykcjami związanymi z pandemią Covid-19 przedstawiła w poniedziałek komisja rządu Niemiec. „To szczególne wytyczne, które mają na celu dalsze ograniczenie kontaktów” mogących prowadzić do zakażeń - powiedziała na konferencji prasowej kanclerz Angela Merkel.

Finlandia: Rząd zapowiada stan wyjątkowy w związku z koronawirusem

16 marca 2020 r.

Rząd Finlandii w porozumieniu z prezydentem Saulim Niinisto zapowiedział w poniedziałek stan wyjątkowy, który ma obowiązywać do 13 kwietnia w związku z koronawirusem. Niinisto rozmawiał z prezydentem Rosji Władimirem Putinem o sytuacji na wspólnej granicy obu państw.