Artykuły na temat: "z kraju"

Dudek: Majątek został rozkradziony. Prawdę znają Miller i Kwaśniewski [WYWIAD]

24 stycznia 2020 r.

Co się stało z majątkiem, który po poprzedniczce przejęła SdRP? W większości został rozkradziony. Abyśmy mogli poznać prawdę, musieliby o tym opowiedzieć szczerze Miller i Kwaśniewski - mówi w wywiadzie dla DGP Antoni Dudek politolog i historyk, członek Rady Instytutu Pamięci Narodowej w latach 2010–2016, profesor zwyczajny Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Trzy partie czekają w tym roku wewnętrzne wybory

21 stycznia 2020 r.

Sztafetę rozpocznie już w najbliższy weekend Platforma Obywatelska. Kolejne będą PSL i PiS. W dwóch ostatnich ugrupowaniach nie należy się jednak spodziewać rewolucyjnych zmian.

Wałęsa: Musimy jak najszybciej odstawić obecne władze

19 stycznia 2020 r.

Musimy zrobić wszystko, aby jak najszybciej odstawić obecne władze, jeśli nie - to spotkamy się na kryterium ulicznym - zapowiedział w niedzielę b. prezydent Lech Wałęsa. W ocenie wicerzecznika PiS Radosława Fogla, to wezwanie do obalenia demokratycznie wybranego rządu w ulicznych zamieszkach.

Ile wydamy na obronność? MON podaje dane

16 stycznia 2020 r.

Ponad 49 mld zł na wydatki obronne zakłada projekt budżetu na rok 2020 przedstawiony w czwartek przez MON sejmowej komisji obrony i pozytywnie przez nią zaopiniowany. To 2,1 proc. PKB.

Karczewski: Podjąłem decyzję o złożeniu pozwów do sądu przeciwko posłom KO

16 stycznia 2020 r.

Po wysłuchaniu konferencji posłów KO dokonałem analizy prawnej i podjąłem decyzję o skierowaniu w piątek przeciwko nim pozwów do sądu, ponieważ zostały podane nieprawdziwe informacje, które szkalują moją osobę i mój wizerunek - poinformował w czwartek wicemarszałek Senatu Stanisław Karczewski.

KO: Trzeba znieść 15-procentowy "haracz" przy likwidacji OFE

10 stycznia 2020 r.

Posłowie Koalicji Obywatelskiej złożyli poprawkę do projektu ustawy o przeniesieniu pieniędzy z OFE do ZUS, która przewiduje likwidację konieczności płacenia "15-procentowego haraczu" przy tej okazji - poinformowały w piątek Izabela Leszczyna i Paulina Hennig-Kloska z KO.

Kraków: Dyrektor Teatru Bagatela usłyszał prokuratorskie zarzuty

7 stycznia 2020 r.

Zarzuty dotyczące nakłaniania do poddania się czynności seksualnej oraz łamania praw pracowniczych, usłyszał we wtorek dyrektor Teatru Bagatela w Krakowie Henryk Jacek S. - poinformowała prokuratura. O nadużycia oskarżyła go grupa kobiet, m.in. aktorek teatru.