Artykuły na temat: "z kraju"

MEN: na chwilę obecną nie ma planów, by przesuwać egzaminy

26 marca 2020 r.

Na chwilę obecną nie ma planów, by przesuwać egzamin ósmoklasisty i egzamin maturalny – poinformowało w czwartek PAP Ministerstwo Edukacji Narodowej. Resort zaapelował do przedstawicieli samorządów, aby nie wprowadzali niepokoju wśród uczniów i rodziców.

Mazowsze: 37 nowych przypadków koronawirusa

24 marca 2020 r.

Na Mazowszu potwierdzono 212 przypadków zakażenia koronawirusem; jedna osoba zmarła - poinformował we wtorek wieczorem Mazowiecki Urząd Wojewódzki. To oznacza 37 nowych przypadków w województwie. Jak podała WSSE, spośród wszystkich hospitalizowanych, pięć osób jest w stanie ciężkim.

Kiedy zacznie obowiązywać tarcza antykryzysowa? Morawiecki wyjaśnia

24 marca 2020 r.

Liczę, że ustawa o tzw. tarczy antykryzysowej wejdzie w życie w ciągu najbliższych kilku dni; jeśli nawet zajmie to dłużej, chcemy, aby możliwości, które przedstawiliśmy dla małych i średnich przedsiębiorców, obowiązywały od razu od 1 kwietnia – poinformował we wtorek premier Mateusz Morawiecki.

WHO: pandemia koronawirusa przyspiesza

23 marca 2020 r.

Pandemia koronawirusa przyspiesza, ale „możemy zmienić jej trajektorię” - oświadczył w poniedziałek dyrektor generalny Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus, dodając, że przypadki zakażeń są obecnie zgłaszane w prawie każdym kraju na świecie.