Artykuły na temat: "wynagrodzenia"

Pensje pracowników po zmianach w PIT. Jak rozliczyć?

12 września 2019 r.

Wypłacamy wynagrodzenia 10. dnia każdego miesiąca za miesiąc poprzedni. Wszystko wskazuje na to, że już wkrótce prezydent podpisze nowelizację przepisów o podatku dochodowym od osób fizycznych [do chwili zamknięcia wydania to nie nastąpiło – red.]. Za nami już prawie połowa września, zastanawiamy się więc, czy według nowych zasad trzeba będzie rozliczać już wynagrodzenia wypłacane za wrzesień?

Kaczyński: Chcemy, by zwiększały się wynagrodzenia pracowników

11 września 2019 r.

W tym 4-leciu, jeśli będziemy rządzili, będziemy kładli największy nacisk na to, aby dochody społeczeństwa się zwiększały; to co robimy jest w interesie milionów pracowników, przedsiębiorców, jest w interesie polskiej gospodarki - podkreślił w środę prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Pensjami zatrzymać odpływ urzędników

5 września 2019 r.

W 2020 r. średnie wynagrodzenie w służbie cywilnej wzrośnie o 360 zł i wyniesie 6360 zł. Najwięcej na odmrożeniu kwoty bazowej zyskają osoby najlepiej zarabiające.

Ile zarabia ławnik sądowy? Kto może pełnić tę funkcję?

31 sierpnia 2019 r.

Ławnicy sądowi dysponują tymi samymi prawami przy rozstrzyganiu spraw co sędzia czy asesorzy sądowi. Za wykonywanie swoich obowiązków otrzymują rekompensatę w wysokości 2,64 proc. podstawy ustalenia wynagrodzenia zasadniczego sędziego.

Gowin: Planujemy wzrost wynagrodzeń w sferze budżetowej w przyszłym roku

28 sierpnia 2019 r.

Dla mnie bardzo ważne jest, by wreszcie zaczęły podnosić się wynagrodzenia w sferze budżetowej i w przyszłym roku planujemy tam podniesienie wynagrodzeń - powiedział w środę wicepremier, szef resortu nauki Jarosław Gowin. Zapewnił, że będzie kolejna transza podwyżek dla pracowników akademickich.