Artykuły na temat: "umowa"

PKN Orlen sprowadzi saudyjską ropę

22 marca 2019 r.

PKN Orlen zawarł umowę z Saudi Aramco Products Trading Company, spółką saudyjskiego koncernu Saudi Aramco, dzięki której może sprowadzić do ok. 800 tys. ton ropy w ciągu 6 miesięcy. Saudyjska spółka, na mocy odrębnej umowy, zakupi ciężki olej opałowy z Orlen Lietuva.

Prośba o rozwiązanie etatu nie oznacza wypowiedzenia

17 marca 2019 r.

Zatrudniałem w zakładzie kilku spawaczy. Złożyli prośby o rozwiązanie umów o pracę, na co przystałem. Wcześniej jednak firma poniosła wysokie koszty szkoleń w ramach umów na podnoszenie kwalifikacji zawodowych. Skoro pracownicy nawet nie zaczęli wykorzystywać umiejętności w pracy, to czy jest możliwość odzyskania przynajmniej części pieniędzy?

Czy w sprawie o zapłatę można podnieść zarzut nieważności umowy w części?

15 marca 2019 r.

Sporządziłem na rzecz gminy dokumentację architektoniczną kompleksu budowlanego. Zamówienie było udzielone w trybie ustawy – Prawo zamówień publicznych, a zawarta umowa opiewała na 40 tys. zł. Po wykonaniu prac gmina jednak nie zapłaciła. Twierdzi, że potrąciła mi należność z kwoty 40 tys. zł, która została naliczona przez nią z tytułu kary umownej za opóźnienie w realizacji zamówienia.

Podatek od czynności cywilnoprawnych. Czyli jakich?

15 marca 2019 r.

Kwalifikacji określonej czynności prawnej, a w konsekwencji o jej podleganiu opodatkowaniu tym podatkiem decyduje jej treść, a nie nazwa umowy – wynika ze stanowiska Szefa Krajowej Administracji Skarbowej.

KE: Unia Europejska jest przygotowana na brexit z umową lub bez

13 marca 2019 r.

UE jest przygotowana na wyjście Wielkiej Brytanii z UE z umową lub bez. Aby jednak wykluczyć scenariusz brexitu bez umowy, nie wystarczy przeciw niemu głosować, trzeba zgodzić się na porozumienie - skomentował w środę wieczorem rzecznik KE.

Brak wypłaty odszkodowania może skutkować zwolnieniem z zakazu konkurencji

7 marca 2019 r.

Pracownik i pracodawca zawarli umowę o zakazie konkurencji obowiązującą przez 12 miesięcy po ustaniu stosunku pracy, z zastrzeżonym na rzecz zatrudnionego odszkodowaniem za przestrzeganie tego zakazu – w wysokości 25 proc. wynagrodzenia otrzymanego przez tego pracownika w okresie roku przed ustaniem stosunku pracy.

Rozmowy w Brukseli ws. brexitu nadal bez przełomu

6 marca 2019 r.

 Komisja Europejska poinformowała w środę, że wtorkowe spotkanie między głównym negocjatorem brexitu z ramienia UE Michelem Barnierem i brytyjskim ministrem ds. brexitu Stephenem Barclayem zakończyło się bez przełomu.

Warunki przymusowego umorzenia musi określać umowa spółki

5 marca 2019 r.

Liczba udziałów w spółce z o.o. może zmniejszyć się po umorzeniu niektórych z nich. Na umorzenie co do zasady musi zgodzić się zainteresowany wspólnik. Jednak przewidziano też niewymagające zgody umorzenie przymusowe. Kiedy można z niego skorzystać?

Kiedy wzorzec umowy zamieszczony na stronie www jest wiążący

3 marca 2019 r.

Nie każdy sposób prezentacji tego dokumentu w sieci sprawi, że klient będzie związany zawartymi w nim postanowieniami. Najmniej ryzykowną metodą wydaje się zamieszczenie przez przedsiębiorcę linku umożliwiającego ściągnięcie pliku na twardy dysk klienta.

Radom: Podpisano umowy dotyczące budowy lotniska Radom-Sadków

27 lutego 2019 r.

Umowy dotyczące budowy lotniska w Radomiu podpisał w środę prezes Przedsiębiorstwa Państwowego Porty Lotnicze z wykonawcami. Według wiceministra infrastruktury Mikołaja Wilda to kamień milowy w rozwoju nie tylko portu lotniczego w Radomiu, ale całego systemu komunikacyjnego w Polsce.