Artykuły na temat: "RPO"

Atak Pawłowicz na RPO. Gasiuk-Pihowicz: Składamy zawiadomienie o możliwości znieważenia

11 września 2019 r.

We wtorek na komisji sprawiedliwości odbył się bezpardonowy atak na Rzecznika Praw Obywatelskich. To sytuacja bez precedensu. Platforma składa zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa znieważania konstytucyjnego organu - poinformowała w środę w Sejmie posłanka Kamila Gasiuk-Pihowicz (PO-KO). Jej ugrupowanie złoży też dwa wnioski do komisji etyki poselskiej.

Pawłowicz atakuje RPO: Jest pan wyjątkowym szkodnikiem

10 września 2019 r.

Rzecznik Praw Obywatelskich jest elementem politycznej opozycji; jest wyjątkowym szkodnikiem - powiedziała we wtorek posłanka PiS Krystyna Pawłowicz podczas debaty sejmowej komisji nad raportem z działalności RPO. "To łamanie prawa, to kryminał" - komentowali posłowie PO-KO.

Dzieci z zakazem wstępu do restauracji. Co na to RPO, RPD i prof. Ewa Łętowska?

31 sierpnia 2019 r.

Restaurator z Poznania zakazał wstępu dzieciom do lat 6 do prowadzonego przez siebie lokalu. Czy ma do tego prawo? Jak w tym kontekście prezentuje się sprawa drukarza, który odmawia wykonania usługi organizacji LGBT? Z pomocą Rzecznika Praw Obywatelskich, Rzecznika Praw Dziecka oraz sędzi TK prof. Ewy Łętowskiej, spróbujemy odpowiedzieć na te pytania.

RPO chce umorzenia pytań Zaradkiewicza do TK

29 sierpnia 2019 r.

Trybunał Konstytucyjny nie powinien zajmować się pytaniami prawnymi dotyczącymi statusu sędziów Sądu Najwyższego wybranych przez poprzednie składy Krajowej Rady Sądownictwa – uważa rzecznik praw obywatelskich.

RPO interweniuje w sprawie ksenofobicznej oferty pracy

28 sierpnia 2019 r.

Jeden z lokali gastronomicznych w Gdyni, poszukując kucharza, zaznaczył, że wśród kandydatów nie życzy sobie „Ukraińców czy innych podobnych”. Sprawą zajęły się organy państwowe, w tym rzecznik praw obywatelskich.

Żołnierz WOT zachowuje status bezrobotnego

24 sierpnia 2019 r.

Wojewoda małopolski na skutek skargi rzecznika praw obywatelskich uchylił decyzję prezydenta Krakowa, który odebrał terytorialsowi status bezrobotnego. Służba niezawodowa nie pozbawia tego uprawnienia.