Artykuły na temat: "PSL"

Kosiniak-Kamysz: Chcemy połączyć Polaków i odbudować wspólnotę

9 września 2019 r.

PSL-Koalicja Polska powstała, by połączyć najpierw swoje siły, ale przede wszystkim połączyć Polaków i odbudować wspólnotę – mówił w poniedziałek w Rzeszowie lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Dla pojednania narodowego potrzebne jest stworzenie racjonalnego centrum - podkreślał Paweł Kukiz.

Kosiniak-Kamysz: Po wyborach nie rozejdziemy się z Pawłem Kukizem

6 września 2019 r.

Po wyborach nie rozejdziemy się z Pawłem Kukizem, będziemy wspólnie podejmować decyzje - powiedział w piątek prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Dodał, że razem z liderem Kukiz'15 "długo dojrzewali" do decyzji o wspólnym starcie w wyborach do Sejmu w ramach Koalicji Polskiej.

Posłowie Kukiz'15 zakładają nowe koło poselskie - Unia Polityki Realnej

9 sierpnia 2019 r.

W piątek czterech posłów Kukiz'15 złożyło rezygnację z członkostwa w klubie i poinformowało o utworzeniu nowego koła poselskiego o nazwie Unia Polityki Realnej. Mamy nadzieję, że będziemy mogli nadal w Sejmie działać i nasza polityczna przyszłość będzie budowała się wokół tego projektu - mówili.

PSL i Kukiz'15 wystartują wspólnie w wyborach do Sejmu

8 sierpnia 2019 r.

Kukiz'15 i PSL podpisały w czwartek porozumienie programowe o współpracy w wyborach do Sejmu. Budujemy racjonalne centrum - oświadczył Władysław Kosiniak-Kamysz; Paweł Kukiz mówił, że jego ruch i ludowcy wspólnie doprowadzą do powstania w Polsce opcji centrowej, która skończy z partyjniactwem.

PSL: Ludowcy nie wezmą udziału w marszu w Białymstoku

28 lipca 2019 r.

Politycy PSL nie wezmą udziału w marszu w Białymstoku - czytamy w oświadczeniu zamieszczonym w niedzielę na stronie internetowej partii. Jak podkreślono, kolejne radykalne demonstracje stają się miejscem eskalacji sporów światopoglądowych i często służą obrazie uczuć religijnych osób wierzących.

PSL idzie do wyborów bez PO. Gra va banque ludowców [OPINIA]

17 lipca 2019 r.

PSL idzie do wyborów bez PO – deklaracje lidera są jednoznaczne. To może być jeden z punktów zwrotnych kampanii. Samodzielny start ludowców pozostawia opozycji dwa warianty. Mniej prawdopodobny, czyli koalicja PO z lewicą, oraz najbardziej realny podział anty-PiS na trzy bloki: PSL, PO i lewicę. Jak się skończy pojedynek ze zwartą armią PiS? „Szabel nam nie zabraknie, szlachta na koń wsiędzie, ja z synowcem na czele i – jakoś to będzie!” – odpowiada cytatem z „Pana Tadeusza” jeden z ludowców.