Artykuły na temat: "prawa kobiet"

Sejm: Wszystkie kluby za ustanowieniem roku 2018 Rokiem Praw Kobiet

8 czerwca 2017 r.

Wszystkie kluby parlamentarne opowiedziały się w czwartek za ustanowieniem roku 2018 Rokiem Praw Kobiet. To inicjatywa posłów Nowoczesnej, którzy chcą w ten sposób uczcić 100. rocznicę przyznania Polkom praw wyborczych i oddać hołd pierwszym parlamentarzystkom.

Powstanie "Czarna Księga" naruszeń praw kobiet

12 kwietnia 2017 r.

Zebranie i opisanie w "Czarnej Księdze" wszystkich rażących przypadków naruszenia praw kobiet - zapowiada Wielka Koalicja za Równością i Wyborem. W księdze ma się znaleźć także lista lekarzy powołujących się na klauzulę sumienia. Księga ma być przedstawiona na koniec roku.

Partia Razem: Żądamy, żeby państwo przestało terroryzować kobiety

8 marca 2017 r.

8 marca to "dzień walki", w którym kobiety na całym świecie wychodzą na ulice, żeby domagać się równości - podkreślały działaczki Partii Razem. W Dniu Kobiet domagały się opieki zdrowotnej wolnej od religijnych uprzedzeń, jawności wynagrodzeń i reprezentacji kobiet we wszystkich władzach.

Rafalska: Rząd PiS daje kobietom prawo do dokonywania wyborów

8 marca 2017 r.

Poprzez wprowadzenie programu 500 plus czy obniżenie wieku emerytalnego rząd PiS daje kobietom prawo do dokonania wyborów - mówiła w środę minister Elżbieta Rafalska w radiowej Trójce. Oceniła, że program 500 plus zmienił pozycję kobiet w rodzinie.

Posłanki Nowoczesnej: W Polsce prawa kobiet nie są przestrzegane

8 marca 2017 r.

W Polsce prawa kobiet nie są przestrzegane; jest kilka takich miejsc w polityce PiS, które są zaprzeczeniem poszanowania praw kobiet; chcemy mieć swobodę decyzji, prawo do decyzji - mówiły w środę posłanki Nowoczesnej - Joanna Scheuring-Wielgus i Barbara Dolniak.

Raport: Równouprawnienie korzystne dla europejskiej gospodarki

8 marca 2017 r.

Według Europejskiego Instytutu ds. Równości Kobiet i Mężczyzn (EIGE) większe równouprawnienie płci zaowocuje m.in. przyspieszeniem rozwoju gospodarczego Unii Europejskiej i stworzeniem ponad 10 mln nowych miejsc pracy w ciągu najbliższych 30 lat.

"Równości jak powietrza" - uczestnicy Manify przeszli ulicami Krakowa

4 marca 2017 r.

Pod hasłem „Równości jak powietrza” odbyła się w sobotę 13. krakowska Manifa. Jej uczestnicy zwracali uwagę na dyskryminację kobiet i problem zanieczyszczonego powietrza. Manifestacji towarzyszyła kontrdemonstracja organizacji sprzeciwiających się aborcji.

Raport Oxfam: Kobiety na świecie stoją w obliczu nowych zagrożeń

2 marca 2017 r.

Kobiety na całym świecie stoją w obliczu nowych zagrożeń, które nie tylko mogą cofnąć starania o równouprawnienie, ale też przeszkodzić w walce o wyeliminowanie biedy - alarmuje organizacja Oxfam w raporcie opublikowanym przed Międzynarodowym Dniem Kobiet.

Posłanki PO i Nowoczesnej razem przeciwko "ingerencji PiS w sprawy kobiet"

25 lutego 2017 r.

Posłanki PO i Nowoczesnej, wraz z koalicją "Mam Prawo", współorganizują 3 marca konferencję w Sejmie pod hasłem "Ich zakazy, nasze prawa". Tematem debaty mają być "przykłady ingerencji PiS" w sprawy kobiet. Wśród poruszanych tematów będą m.in. dostęp do antykoncepcji oraz in vitro.

Nowoczesna: Nie zgadzamy się na łamanie praw kobiet

14 lutego 2017 r.

Nie zgadzamy się na to, by prawa kobiet były łamane - tak posłanki Nowoczesnej odniosły się we wtorek do doniesień medialnych o wykorzystywaniu seksualnym kobiet w jednym z wrocławskich więzień. Posłanki domagają się interwencji w tej sprawie wiceministra sprawiedliwości Patryka Jakiego.