Artykuły na temat: "prawa kobiet"

Ofiary przemocy domowej zasługują na wiarygodność

12 grudnia 2016 r.

Przyjmowanie tego co mówią skrzywdzone kobiety, bez oceniania, negowania, kwestionowania to wsparcie, jakiego powinniśmy im udzielać na co dzień – wskazuje dr Sylwia Spurek, zastępczyni RPO ds. Równego Traktowania.

16 Dni Akcji Przeciwko Przemocy ze względu na Płeć

25 listopada 2016 r.

"Od pokoju w domu do pokoju na świecie: zadbajmy o bezpieczną edukację dla wszystkich!” to temat przewodni tegorocznej kampanii 16 Dni Akcji Przeciwko Przemocy ze względu na Płeć, która rozpoczyna się w piątek.

Z parasolkami walczą o swoje prawa. "Czarne protesty" w całym kraju

24 października 2016 r.

Wrocław, Gdańsk, Łódź, Warszawa, Świnoujście, Białystok, Katowice. Ramię w ramię - z parasolkami - kobiety wyruszyły dziś ponownie, by powiedzieć głośne "NIE" dla zaostrzenia prawa aborcyjnego, ingerencji kościoła w ich indywidualne decyzje, dla okazywanej im pogardy. Mimo zapewnień premier Beaty Szydło, że rząd nie pracuje nad zaostrzeniem prawa aborcyjnego, od wczoraj trwa drugi Ogólnopolski Strajk Kobiet. Dzisiaj protestujący zebrali się w prawie 100 miejscach w Polsce i zagranicą. Były czarne pikiety, czarne delegacje i blokady.

"Czarny protest" przed siedzibą "Solidarności" w Gdańsku

24 października 2016 r.

"Solidarność naszą bronią" i "Solidarność jest kobietą" – skandowali w poniedziałek uczestnicy manifestacji zorganizowanej w ramach "czarnego protestu" przed siedzibą NSZZ „Solidarność” w Gdańsku. Kilkanaście dni temu związek zarzucił organizatorom protestu bezprawne wykorzystanie logo "S".

"Czarne Protesty" w Polsce. II Ogólnopolski Strajk Kobiet na zdjęciach

24 października 2016 r.

Na ulicach Łodzi, Warszawy, Poznania, Wrocławia i innych miast odbył się II Ogólnopolski Strajk Kobiet. Uczestnicy "Czarnego protestu" skandowali: "Mamy dość dobrej zmiany", "Chcemy doktora, nie prokuratora". Pojawiły się napisy z hasłami: "Oprócz macicy mamy mózgi", "Decydujemy same". Do manifestacji przyłączyły się także Polski mieszkające w Brukseli.

Organizatorzy Strajku Kobiet złożyli petycje w biurach krajowych partii

24 października 2016 r.

Ścigania seksistowskich wypowiedzi jako mowy nienawiści, wprowadzenia sankcji karnych dla agresji i przemocy ze względu na płeć i wznowienia programu wsparcia in vitro - tego m.in. domagają się organizatorzy Strajku Kobiet w petycji skierowanej w poniedziałek do polityków.

Nie chcę Cię martwić, ale jesteś feministką

8 października 2016 r.

„Trzeba zdawać sobie sprawę, komu się dawało”, „Gwałt jest dla kobiety tak stresujący, że nie da się zajść w ciążę”, „Opozycja sprowadzona do poziomu wulgarnych c...”. Oburzenie na panów, którzy wyrażali podobne zdanie na temat czarnego poniedziałku i protestów przeciwko zaostrzeniu ustawy antyaborcyjnej, oczywiście się przetoczyło. I co? Nic

Aborcja po polsku, czyli o co kobiety robią tyle hałasu

4 października 2016 r.

Oto prawdy i mity dotyczące zakazu aborcji. Jakie przepisy wejdą w życie? Czy i w jaki sposób Sejm złagodzi radykalny projekt obywatelski? To pytania ważne w kontekście czarnego protestu, który odbył się wczoraj w wielu miejscach kraju.

"Czarny poniedziałek" - strajk kobiet i manifestacje na ulicach [GALERIA]

3 października 2016 r.

Oprócz macic mamy mózgi i sumienia; potrafimy same decydować o swoim życiu - przekonywały uczestniczki organizowanych w stolicy manifestacji przeciwko zaostrzeniu przepisów dot. aborcji. "Czarny protest" w Warszawie obywa się w strugach deszczu i pod kolorowymi parasolami.

Część frakcji w PE chce debaty o prawach kobiet w Polsce

28 września 2016 r.

Socjaliści i frakcja Zjednoczonej Lewicy Europejskiej w europarlamencie chcą, by w przyszłym tygodniu w Strasburgu odbyła się debata PE na temat praw kobiet w Polsce - podały w środę unijne źródła. Decyzja, czy taka debata się odbędzie, zapadnie w czwartek.