Artykuły na temat: "mowa nienawiści"

Wybrano 105 prokuratorów do spraw przestępstw z nienawiści

17 stycznia 2019 r.

Spośród wszystkich prokuratorów, wyselekcjonowano 105, którzy w prokuraturach rejonowych mają zajmować się tylko i wyłącznie sprawami przestępstw na tle nienawiści rasowej, wyznaniowej czy z powodów politycznych - powiedział w czwartek zastępca prokuratora generalnego Krzysztof Sierak.

Zarzuty dla internauty, który groził śmiercią prezydentowi Radomia

17 stycznia 2019 r.

Zarzut kierowania gróźb karalnych pod adresem prezydenta Radomia Radosława Witkowskiego usłyszał w czwartek 35-letni mieszkaniec powiatu radomskiego. Grozi za to do 2 lat więzienia. Policja wystąpiła do prokuratury z wnioskiem o aresztowanie mężczyzny.

Nieobecni nie mają racji [OPINIA]

17 stycznia 2019 r.

Nieszczęścia – szkoda, że czasem tylko one – łączą. Tak być powinno. Są chwile, kiedy trzeba i warto wznieść się ponad różnice i podziały. Wyjąwszy zazwyczaj anonimowych hejterów, pozbawionych kultury i rozsądku, albo niemądry materiał w telewizyjnych „Wiadomościach”, w przestrzeni publicznej zapanowały żal, refleksja i współczucie. W tym duchu utrzymane były też komentarze polityków, w tym także liderów politycznych i osób sprawujących władzę: prezydenta, premiera, ministra spraw wewnętrznych.

Jurasz: Mamy atmosferę żałoby, ale w tle buzuje nienawiść

16 stycznia 2019 r.

Po zamordowaniu prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza kraj ogarnęła atmosfera żałoby. Posłowie różnych opcji politycznych już po zamachu pozwolili sobie na brutalne, pełne jadu komentarze. Paradoksalnie uważam jednak, że powinniśmy być tym, ludziom za to wdzięczni. Dzięki nim możemy pozbawić się złudzeń. Śmierć Pawła Adamowicza niczego w polskiej polityce nie zmieni.

USA: Sąd znalazł narzędzie do walki z obłędem i hejtem

16 stycznia 2019 r.

Rodziny ofiar zabitych w strzelaninie w szkole Sandy Hook siedem lat temu odniosły wielki sukces w sądowej batalii z Alexem Jonesem, wydawcą portalu InfoWars, od lat snującego spiskowe teorie i szerzącego mowę nienawiści.

Kukiz'15 złożyło wniosek o odwołanie zarządu TVP

15 stycznia 2019 r.

Kukiz'15 złożyło we wtorek wniosek do szefa Rady Mediów Narodowych Krzysztofa Czabańskiego o odwołanie prezesa TVP Jacka Kurskiego i jego zastępcy Macieja Staneckiego. W uzasadnieniu napisano, że wynika to z negatywnej roli jaką - zdaniem Kukiz'15 - TVP pełni w debacie publicznej.

Hajlowanie nie zawsze będzie karane

27 listopada 2018 r.

Zapowiedź postawienia zarzutów operatorowi TVN Piotrowi Wacowskiemu obiegła – dosłownie – cały świat. Prokuratura Krajowa po kilku godzinach stwierdziła, że „przedwczesne jest stawianie zarzutów operatorowi TVN, który wykonywał gesty nazistowskiego pozdrowienia w trakcie spotkania ku czci Adolfa Hitlera w kwietniu 2017 roku, i odwołała wyznaczony mu termin stawienia się w prokuraturze”. Zasadne nadal jest pytanie, czy w ogóle takie zarzuty miałyby szanse się ostać w sądzie, czy też jest to jedynie forma ataku na media.

Ziobro: Mowa nienawiści wobec osób wierzących jest w Polsce odczuwalna

15 października 2018 r.

Nie możemy godzić się na fałszywy obraz rzeczywistości, który wyłaniał się z konkluzji Rady UE dot. stosowania Karty Praw Podstawowych - powiedział w wywiadzie dla wPolityce.pl minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Według niego, mowa nienawiści wobec osób wierzących jest odczuwalna w Polsce.