Artykuły na temat: "mowa nienawiści"

Ugoda między Giertychem i RASP ws. "mowy nienawiści"

22 stycznia 2019 r.

 W warszawskim sądzie okręgowym doszło we wtorek do ugody między Romanem Giertychem i Ringier Axel Springer Polska. Wydawnictwo ma zamieścić na stronie Fakt.pl przeprosiny za "mowę nienawiści" w komentarzu czytelnika pod tekstem i wpłacić 20 tys. zł na rzecz fundacji z Józefowa.

"Hejt": Wszystko zaczyna się od języka

20 stycznia 2019 r.

Od kilkunastu lat, internet jest zalewany treściami, które wykraczają poza ogólnie przyjęte normy debaty publicznej. Mowa nienawiści, "hejt" czy przypadki bezpośredniego wzywania do stosowania przemocy stały się stałym krajobrazem wielu sporów światopoglądowych (i nie tylko) oraz przyczyną ludzkich tragedii. Jak można walczyć z mową nienawiści w internecie?

Tolerancja sądów dla hejtu internetowego dobiega końca

19 stycznia 2019 r.

9 stycznia 2019 roku jeden z warszawskich sądów rejonowych skazał hejtera internetowego na karę ośmiu miesięcy ograniczenia wolności, połączoną z obowiązkiem wykonywania nieodpłatnej pracy na cele społeczne w wymiarze 20 godzin miesięcznie. Wyrok ten, choć nieprawomocny, jednoznacznie pokazuje, że tolerancja wymiaru sprawiedliwości dla hejterów internetowych się kończy.

Ojciec Ludwik Wiśniewski: Trzeba skończyć z nienawiścią

19 stycznia 2019 r.

Jestem przekonany, że Paweł Adamowicz chce, bym wypowiedział następujące słowa: trzeba skończyć z nienawiścią, nienawistnym językiem, z pogardą, z bezpodstawnym oskarżaniem innych; nie będziemy dłużej obojętni na panoszącą się truciznę - powiedział w sobotę dominikanin o. Ludwik Wiśniewski.

Grożono prezydentom Włocławka i Grudziądza

19 stycznia 2019 r.

Pod adresem prezydentów Włocławka i Grudziądza kierowano w ostatnich dniach groźby. W pierwszym z miast mężczyzna wykorzystał do tego fikcyjne konto na Facebooku; został aresztowany na trzy miesiące, grozi mu kara 3 lat pozbawienia wolności.