Artykuły na temat: "kobiety"

Perspektywy Women in Tech Summit. Liderki branży technologicznej spotkają się w Warszawie

9 listopada 2018 r.

27 listopada Warszawa będzie gospodarzem światowego kongresu kobiet w technologiach „Perspektywy Women in Tech Summit”. To największe w Europie wydarzenie dedykowane kobietom w IT i TECH będzie miejscem spotkania ponad 1000 najbardziej utalentowanych kobiet w branży technologicznej, w tym najwyższej rangi przedstawicielek światowych koncernów i instytucji. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Edukacyjna Perspektywy, która od 10 lat wspiera kobiety w technologiach, a jej działania zyskały międzynarodowy rozgłos i uznanie.

ZUS prześwietli emerytury matek

8 listopada 2018 r.

Prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych chce większych uprawnień w sprawach o przyznanie specjalnych świadczeń dla matek i ojców wychowujących co najmniej czworo dzieci. Eksperci przyznają, że są one potrzebne.

Barwne władczynie młodego państwa. „Piastówny i żony Piastów"

4 listopada 2018 r.

Wstęp mediewisty prof. Marka K. Barańskiego, prezentujący nowe ustalenia dotyczące początków państwa polskiego m.in. powstania Gniezna i losów niektórych bohaterek, wzbogacił nowe wydanie książki Jadwigi Żylińskiej "Piastówny i żony Piastów".

Nowacka: Dla Smogorzewskiego nie powinno być miejsca w przestrzeni publicznej

8 października 2018 r.

Prezydent Legionowa Robert Smogorzewski, tak jak i inni posługujący się seksizmem i pogardą osobnicy, nie powinni mieć miejsca w przestrzeni publicznej i politycznej - uważa liderka Inicjatywy Polska Barbara Nowacka. Za błąd uznała też brak reakcji rzecznika PO obecnego na konwencji Smogorzewskiego.

Poznań: 1 mln zł odszkodowania dla kobiety gwałconej przez księdza

2 października 2018 r.

Sąd Apelacyjny w Poznaniu utrzymał w mocy orzeczenie sądu I instancji w odniesieniu do renty i kwoty zadośćuczynienia na rzecz kobiety gwałconej w dzieciństwie przez księdza Romana B. Sąd pierwszej instancji zasądził na rzecz kobiety milion złotych odszkodowania i dożywotnią rentę. Orzeczenie sądu jest prawomocne.

CBOS: Kobiety nie mają złudzeń, że zarabiają mniej

1 października 2018 r.

Coraz więcej kobiet czuje, że ma takie same szanse na rynku pracy jak mężczyźni na tych samych stanowiskach – wynika z najnowszego raportu CBOS. Większość nie ma jednak złudzeń, że w kwestii zarobków jest daleko od równouprawnienia.

Przemyśl: Policja ostrzega seniorów przed oszustwami "na wnuczka"

12 września 2018 r.

Policjanci z Przemyśla (Podkarpackie) ostrzegają przed oszustami, którzy podając się za policjanta lub członka rodziny próbują wyłudzić pieniądze od osób starszych. W ostatnich dniach w mieście dwie osoby straciły w ten sposób w sumie ponad 64 tys. zł.