Artykuły na temat: "kobiety"

Anna Cieplak: „Lekki bagaż" jest książką niewygodną [WYWIAD]

29 stycznia 2019 r.

"Lekki bagaż" jest książką niewygodną. Czytając ją, myśli się: "to o mnie", a za chwilę: "nigdy bym tak nie zrobił". Moi bohaterowie stają przed problemami, poprzez które zaczynają postrzegać samych siebie inaczej - powiedziała PAP pisarka Anna Cieplak.

Kopacz: Kobiety mają prawo do decydowania o swoim życiu

26 stycznia 2019 r.

My, kobiety, mamy prawo decydować czy chcemy mieć dzieci, mamy prawo do edukacji seksualnej, refundowanego przez państwo in vitro, standardów okołoporodowych - mówiła podczas sobotniej konwencji b.premier Ewa Kopacz (PO). Apelowała do rządzących, by nie próbowali decydować za polskie kobiety.

Media: Ivanka Trump kandydatką na prezesa Banku Światowego

12 stycznia 2019 r.

Córka i doradczyni prezydenta USA Donalda Trumpa, Ivanka Trump, jest jedną z kandydatek na nowego prezesa Bank Światowego (BŚ) - podaje w sobotę AFP. Zwyczajowo szefem BŚ jest Amerykanin, a na czele Międzynarodowego Funduszu Walutowego (MFW) stoi Europejczyk.

Płeć piękna także łamie prawo. Odsetek kobiet wśród sprawców przestępstw rośnie

8 stycznia 2019 r.

Od stycznia do września 2018 r. przestępstwo popełniło niemal 28,3 tys. kobiet. Rok wcześniej było ich 27,9 tys., a w 2016 r. – 27,2 tys. Jeśli ten trend potwierdził się także w ostatnim kwartale, ubiegły rok był kolejnym, w którym udział pań wśród sprawców przekroczył 11 proc. A jeszcze w latach 90. oscylował na poziomie 4 proc.

Grecja: Trzy osoby utonęły w rzece wezbranej po ulewnych deszczach

6 stycznia 2019 r.

W Grecji trzy osoby utonęły w rzece, która przybrała w wyniku gwałtownych opadów deszczu. Ciała dwóch mężczyzn odnaleziono w niedzielę na południe od Aten. Dzień wcześniej w rzece znaleziono ciało 66-letniej kobiety. Cała trójka była poszukiwana od czwartku.