Artykuły na temat: "I prezes SN"

NBP nie będzie komentować śledztwa dotyczącego KNF

27 listopada 2018 r.

Narodowy Bank Polski nie będzie komentował toczącego się śledztwa dotyczącego KNF, urzędu podległego bezpośrednio Premierowi - oświadczyło we wtorek biuro prasowe banku centralnego, odpowiadając na pytanie PAP o komentarz do zatrzymania b. szefa KNF Marka Ch.

PGNiG nie złożyło jeszcze wniosku o taryfę na gaz na 2019 r.

21 listopada 2018 r.

PGNiG ciągle nie złożyło do URE wniosku ws. przyszłorocznej taryfy na gaz. Dalej prowadzimy analizy - poinformował w środę wiceprezes ds. handlowych PGNiG Maciej Woźniak. Jak jednak zaznaczył, obniżki cen nie można się spodziewać.

USA: Robyn Denholm prezesem rady nadzorczej Tesli

8 listopada 2018 r.

Dyrektor finansowa australijskiej firmy telekomunikacyjnej Telstra, Robyn Denholm, została nowym prezesem rady nadzorczej Tesli, zastępując na stanowisku Elona Muska - poinformował w środę wieczorem koncern. Denholm była też członkiem rady firmy od 2014 roku.

Indonezja: Nurkowie wydobyli z morza czarną skrzynkę

1 listopada 2018 r.

Płetwonurkowie zaangażowani przez Komitet ds. Bezpieczeństwa Transportu Powietrznego (KNKT) dla zbadania dna morskiego w miejscu, skąd dochodził sygnał dźwiękowy, wydobyli czarną skrzynkę, która jest w dobrym stanie - podała w czwartek stacja Metro TV.

Kraków: Kosiniak-Kamysz oddał głos w wyborach samorządowych

21 października 2018 r.

Prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz oddał w niedzielę głos w wyborach samorządowych. Przypomniał, że świętujemy w Polsce 100-lecie odzyskania niepodległości, dlatego - jego zdaniem - w tak ważnym roku trzeba pójść na wybory.

Powołanie sędziów SN przez prezydenta przenosi spór do sądu. Tam przewagę mają „starzy” sędziowie

11 października 2018 r.

Prezydent Andrzej Duda powołał wczoraj sędziów na wakaty w izbach Cywilnej i Karnej Sądu Najwyższego i wręczył nominacje 19 sędziom mającym orzekać w nowej Izbie Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych. Prawnicy twierdzą, że odbyło się to z pogwałceniem postanowienia NSA o wstrzymaniu procedury. Prezydent argumentuje, że wszystko jest w porządku, bo powołania sędziów to jego konstytucyjna prerogatywa. Nominacjami Andrzej Duda uruchomił proces, który powinien zakończyć się szybkim wyłonieniem kandydatów na nowego pierwszego prezesa SN. Tak przynajmniej wynika z ustawy o SN.