Artykuły na temat: "I prezes SN"

Dera: Kazimierz Kujda nie będzie członkiem Narodowej Rady Rozwoju

14 lutego 2019 r.

Mogę powiedzieć ze stuprocentową pewnością, że b. prezes NFOŚiGW Kazimierz Kujda nie będzie członkiem Narodowej Rady Rozwoju - powiedział w czwartek sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP Andrzej Dera. Według niego, jest to kwestia najbliższych dni.

Śledczy sprawdzają grafenową spółkę

14 lutego 2019 r.

 W Nano Carbon ruszył konkurs na nowego prezesa. Według "Rzeczpospolitej" warszawska prokuratura bada, czy w latach poprzednich nie doszło w firmie do nieprawidłowości - pisze w czwartek dziennik.

PO chce, by przeprowadzono kontrolę skarbową w spółce Srebrna

7 lutego 2019 r.

Posłowie PO zapowiedzieli w czwartek wniosek o przeprowadzenie kontroli skarbowej w spółce Srebrna. Chodzi o prawidłowości rozliczeń i wykonywania obowiązków podatkowych w związku z usługami wykonanymi na rzecz tej spółki przez podmioty zarządzane przez biznesmena Geralda Birgfellnera .

Kuchciński: pamięć dla wspólnoty narodowej jest kluczowa

20 stycznia 2019 r.

Pamięć dla wspólnoty narodowej jest kluczowa - podkreślił w niedzielę w Rzeszowie marszałek Sejmu Marek Kuchciński podczas noworocznego spotkania opłatkowego parlamentarzystów i samorządowców Prawa i Sprawiedliwości z Podkarpacia.

CIR: Piotr D. nie był zatrudniony w KPRM i nie współpracował z premier Szydło

17 stycznia 2019 r.

Na portalu rmf24.pl pojawiła się informacja sugerująca inne niż w rzeczywistości zaangażowanie Piotra D. w prace zespołu ds. przygotowania wizyty papieża Franciszka; Piotr D. nie był zatrudniony w KPRM i nie współpracował z premier Beatą Szydło - oświadczyło w czwartek Centrum Informacyjne Rządu.

Niedługo poznamy kandydatów na prezesów SN

17 stycznia 2019 r.

Na 22 stycznia br. zostało wyznaczone zgromadzenie sędziów Izby Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych, na którym wybranych zostanie trzech kandydatów na prezesa kierującego pracami tej izby.

Francja: Kontrowersje wokół ogłoszonej przez Macrona "debaty narodowej"

15 stycznia 2019 r.

Choć "debatę narodową” we Francji, którą we wtorek zainauguruje prezydent Emmanuel Macron, część polityków uważa za "niespotykane doświadczenie demokratyczne", wciąż pojawia się wobec niej szeroka krytyka - zarówno jeśli chodzi o organizację, jak i meritum.