Artykuły na temat: "I prezes SN"

SN: Znów ogranicza się niezależność sądownictwa

24 kwietnia 2019 r.

Przedstawiony tuż przed świętami przez posłów PiS projekt nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym pogłębia dotychczasowy stan niekonstytucyjności i stanowi kolejną odsłonę „dążeń do ograniczenia niezależności sądownictwa i jego podporządkowywania władzy wykonawczej i ustawodawczej w sposób sprzeczny z dotychczasowymi zasadami ustrojowymi (…)” – twierdzi tak SN w opinii przesłanej do Sejmu.

Zaleśny: Wybory I prezesa SN nie będą reprezentatywne [WYWIAD]

23 kwietnia 2019 r.

Dr hab. Jacek Zaleśny, konstytucjonalista z UW: Uznania nie może budzić to, że prawodawca w sposób nieudolny próbuje przezwyciężać problemy, które sam stwarza poprzez naruszanie i omijanie przepisów konstytucyjnych oraz niestosowanie zasad dobrej legislacji.

Marczuk: dzięki PPK pracodawcy mogą mieć lepszą kadrę

4 kwietnia 2019 r.

Pracownicze Plany Kapitałowe (PPK) mogą być dla pracodawcy elementem, dzięki któremu będzie miał lepszą kadrę; płacąc większą składkę na PPK pracownika niż obowiązkowe 1,5 proc. pensji, może pokazywać się jako "atrakcyjny pracodawca" – ocenił wiceprezes Polskiego Funduszu Rozwoju Bartosz Marczuk.

Litwa: Wybory samorządowe z aktywnym udziałem Polaków

1 marca 2019 r.

W niedzielę na Litwie odbędą się wybory samorządowe, w których aktywny udział wezmą litewscy Polacy. W Wilnie o mandat radnego ubiegać się będzie około 80 Polaków; dwoje Polaków kandyduje na urząd mera stolicy.