Artykuły na temat: "gospodarka"

PKB nas nie uratuje przed monsunami i pandemiami

10 października 2020 r.

Możliwe, że światowa gospodarka będzie musiała znaleźć nieco inny model wzrostu – taki, który nie będzie wyłącznie nastawiony na podnoszenie PKB – a konsumenci nowe sposoby realizowania swoich potrzeb, lepiej traktujące naturę. To nie poświęcenie, lecz zmiana – tak już się zdarzało w przeszłości. Pozwoli to nam zachować planetę – przynajmniej taką, jaką znamy – na dłużej.

„Futurus” czy „adventus”? Wybór należy do firmy

9 października 2020 r.

Galę uświetniło wystąpienie dr. Johna Scherera, światowej sławy eksperta w dziedzinie przywództwa i rozwoju w organizacji. Mówił o tym, że pandemia to doskonała okazja do zmian, bo – używając języka Kurta Lewina – odmroziła stare dogmaty. – Teraz jest czas na zmiany – dopóki nowy porządek znów nie zamarznie na kilkanaście lat – stwierdził.

Jak Polska i Europa wyjdą z pandemicznego kryzysu?

8 października 2020 r.

Od 12 do 14 października potrwa Europejski Kongres Finansowy. Uczestnicy będą rozmawiać o tym, jak ułożyć świat gospodarki i biznesu w obliczu pandemii. Tak jak w poprzednich dziesięciu edycjach, udział w imprezie wezmą politycy, przedstawiciele świata biznesu, sektora finansowego, samorządowcy i ludzie nauki.

Brak przejrzystości w finansach kiedyś się zemści [WYWIAD]

8 października 2020 r.

Wydatki w tegorocznym budżecie są rozdęte na zasadzie „a nuż się przyda”. Ale na co miałyby się przydać, to jeszcze nie wiadomo - mówi w rozmowie z DGP Ludwik Kotecki, doradca ekonomiczny marszałka Senatu, były wiceminister finansów i główny ekonomista MF.

Kościński: Budżet na 2021 r. skrojony pod walkę z koronawirusem

7 października 2020 r.

Budżet na 2021 r. jest skrojony pod walkę z koronawirusem - powiedział w środę w Sejmie minister finansów, funduszy i polityki regionalnej Tadeusz Kościński. Zapowiedział, że w pierwotnej formule reguła wydatkowa będzie stosowana w 2022 roku.

Krużyński: Czas odpowiedzialności

7 października 2020 r.

Żadna ze światowych gospodarek nie była przygotowana na sytuację, którą przyniosła pandemia koronawirusa. Obostrzenia w poruszaniu się, przeniesienie obowiązków zawodowych do domu, zamknięte szkoły i przedszkola, nieustająca troska o najbliższych i niepewność jutra mocno zmieniły naszą codzienność.