Artykuły na temat: "gospodarka"

Minister gospodarki Francji: Musimy zrobić wszystko, by uniknąć lockdownu

16 października 2020 r.

Musimy zrobić wszystko, aby uniknąć kolejnego lockdownu – powiedział w piątek w stacji BFM minister gospodarki Francji Bruno Le Maire. Oszacował, że koszt godziny policyjnej zapowiedzianej w Paryżu i ośmiu innych miastach w związku z pandemią wyniesie ok. 0,2 proc. PKB.

Sasin: jesteśmy zdeterminowani, by wiosenny lockdown nie powtórzył się

15 października 2020 r.

Jesteśmy zdeterminowani, żeby wiosenny scenariusz związany z lockdownem gospodarki się nie powtórzył - podkreślił w czwartek wicepremier Jacek Sasin. Zapewnił jednocześnie, że rząd udzieli pomocy finansowej firmom, które ucierpią z powodu kolejnych restrykcji.

Alachnowicz: Miliard euro dla Białorusi to za mało [WYWIAD]

14 października 2020 r.

Jeśli następcy Łukaszenki zastaną gospodarkę w opłakanym stanie, a Zachód nie pomoże, po roku, dwóch do władzy dojdzie Łukaszenka 2.0, a my stracimy w narodzie kredyt zaufania – mówi DGP Aleś Alachnowicz, który od piątku kieruje zespołem doradców ekonomicznych Swiatłany Cichanouskiej

Kryzys w gastronomii wciąż się pogłębia

13 października 2020 r.

Branża przewiduje, że powrót do stanu sprzed epidemii zajmie kilka lat. Jednym z powodów są nowe restrykcje związane z prowadzeniem działalności.

Kto (i za co) powinien się zajmować edukacją finansową Polaków

13 października 2020 r.

Według Raportu InfoDług na koniec 2019 r. blisko 2,8 mln obywateli nie radziło sobie z terminową spłatą zobowiązań. Łącznie wartość ich zobowiązań przekroczyła 77,7 mld zł. W ciągu trzech miesięcy tego roku zadłużenie Polaków wzrosło do 79,76 mld zł, a liczba dłużników o ponad 33 tys. Do końca 2019 r. odnotowano 7944 upadłości konsumenckich, a w pierwszym półroczu br. było ich już 6671.

Allegro zadebiutowało na Giełdzie Papierów Wartościowych

12 października 2020 r.

W poniedziałek do obrotu giełdowego na rynku podstawowym wprowadzone zostały akcje Allegro. Kurs akcji spółki na otwarciu w debiucie na Giełdzie Papierów Wartościowych wzrósł o 51,2 proc., do 65 zł. To największe IPO w historii GPW oraz największa firma notowana na warszawskim parkiecie.

NIK: Zarządzanie funduszami przez ARP prawidłowe, ale kosztowne

12 października 2020 r.

Działania Agencji Rozwoju Przemysłu SA dotyczące zarządzania aktywami były zgodne z przepisami, ale nie osiągnięto wszystkich zakładanych celów - stwierdziła Najwyższa Izba Kontroli. NIK kontrolowała m.in. nadzór właścicielski czy współpracę w Grupie PFR.