Artykuły na temat: "gospodarka"

Rosja: Byli dziennikarze "Wiedomosti" założyli niezależny portal VTimes

20 października 2020 r.

Byli dziennikarze opiniotwórczego rosyjskiego dziennika "Wiedomosti" uruchomili własny portal internetowy VTimes. Projekt ten będzie kierował się zasadami uczciwego dziennikarstwa, niezależności i nie będzie w nim zakazanych tematów - zadeklarowali autorzy.

Dziewięć krajów Trójmorza będzie wspólnie inwestować

20 października 2020 r.

Na wczorajszym szczycie inicjatywy w Tallinnie pięć kolejnych krajów dołączyło do Funduszu Trójmorza, z którego mają być finansowane projekty infrastrukturalne w regionie. Jako pierwsi informowaliśmy o poszerzeniu grupy, a wczoraj nasze doniesienia potwierdził prezydent Andrzej Duda, wymieniając Węgry, Bułgarię, Słowenię, Litwę i Chorwację jako nowych członków.

Pandemia dopadnie fitness i rozrywkę

20 października 2020 r.

Tym razem przedsiębiorcy nie zamierzają potulnie godzić się na administracyjne ograniczenia w prowadzeniu działalności. Ale przed spadkiem popytu trudno im będzie się obronić.

Spór o 100 mln zł blokuje tarczę

20 października 2020 r.

Silesia po naliczeniu dodatkowego podatku zbankrutowałaby, gdyby nie poręczenie Boryszewa. Ale nie może też skorzystać z pomocy w ramach tarcz antykryzysowych.

Miedź na LME tanieje. Czas upływa a umowy ws. stymulowania w USA nie ma

20 października 2020 r.

Notowania miedzi na giełdzie LME w Londynie spadają. Tanieją też inne metale przemysłowe. Czas upływa a w USA nie ma porozumienia w sprawie bodźców dla gospodarki. Miedź w kontraktach 3-miesięcznych jest wyceniana niżej o 0,3 proc. - po 6.759,50 USD za tonę - informują maklerzy.

Najważniejsze zagrożenia dla polskiej gospodarki [OPINIA]

19 października 2020 r.

Recesja gospodarcza i ujemna dynamika PKB na poziomie -3,1 proc. to najbardziej prawdopodobny scenariusz dla polskiej gospodarki w 2020 r. W kolejnych latach możemy jednak liczyć na osiągnięcie tempa wzrostu rzędu 3,9 proc. w 2021 r. i 3,5 proc. w 2022 r. Takie wnioski płyną z lektury ankiet wypełnionych na prośbę organizatorów Europejskiego Kongresu Finansowego (EKF) przez ponad 40 czołowych polskich ekonomistów. Największe rozbieżności w badaniu, które dziś ma być oficjalnie zaprezentowane, dotyczą sytuacji w tym roku.

Jaki VAT i CIT przy wewnątrzwspólnotowej dostawie towarów do powiązanej spółki francuskiej

19 października 2020 r.

Polska Y sp. z o.o. (podatnik VAT czynny i podatnik VAT UE w Polsce) 3 października 2020 r. dokonała dostawy towarów (folii stretch) na rzecz francuskiej spółki matki. Y ma wydruk z VIES potwierdzający status kontrahenta jako podatnika VAT UE we Francji. Wartość sprzedanych towarów wyniosła 30 000 euro i na taką kwotę 3 października 2020 r. została wystawiona faktura.

Rzecznik MŚP chce objaśnień ws. wniosku o świadczenie postojowe

18 października 2020 r.

Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorstw zwrócił się do Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii (MRPiT) o objaśnienia dotyczące wniosku o świadczenie postojowe dla przedsiębiorców. Chodzi o interpretację sformułowania "brak poprawy sytuacji materialnej".