Artykuły na temat: "gospodarka"

Od soboty cała Polska strefą czerwoną, nauka w klasach 4-8 w trybie zdalnym

23 października 2020 r.

Od soboty, 24 października, cała Polska będzie strefą czerwoną, nauka w szkołach podstawowych w klasach 4-8 będzie odbywać się trybie zdalnym, młodzież będzie mogła wychodzić pod opieką dorosłych, a lokale gastronomiczne przez 2 tygodnie będą świadczyły tylko usługi na wynos.

Woś: Tureckie nierówności

23 października 2020 r.

Wiele się mówi w ostatnich latach o nierównościach ekonomicznych w krajach bogatego Zachodu. A jak sytuacja wygląda na obrzeżach najbardziej uprzemysłowionych gospodarek globu?

Wprowadzenie CIT: Przedsiębiorco, poznaj nowe obowiązki

23 października 2020 r.

Na skutek zmian planowanych przez rząd zyski spółek komandytowej i jawnej zostaną dwukrotnie opodatkowane podatkiem od osób prawnych. Raz będzie to na etapie ich wygenerowania przez spółkę i drugi raz na etapie ich dystrybucji do wspólników.

Pięć pomysłów dla spółek komandytowych na wypadek opodatkowania CIT

23 października 2020 r.

Działać w dotychczasowej formie czy przekształcić się w spółkę osobową albo kapitałową? A może podzielić biznes na mniejsze spółki? Takie pytania zadaje sobie dziś wielu komandytariuszy i komplementariuszy, którzy – obserwując intensywne prace w Sejmie nad projektem nowelizującym m.in. ustawę o CIT – nie mają już złudzeń, że wielkimi krokami zbliża się moment, od kiedy ich obecną formę działalności obejmie de facto podwójne opodatkowanie. Analizujemy kilka różnych pomysłów, które są obecnie najczęściej rozważane, oraz wskazujemy, dla kogo mogą być optymalnym rozwiązaniem oraz jakie są ich plusy i minusy.

Co po pandemii. Oto sytuacja w najważniejszych sektorach gospodarki

22 października 2020 r.

Wiosenny lockdown odbił się negatywnie na wszystkich gałęziach gospodarki. Jej odradzanie się może być o tyle trudniejsze, że wiele wskazuje na to, że odbędzie się ona w kształcie litery „W”. Oznacza to, że czekają nas kolejne, chwilowe spadki.

Marcin Mandryk: Dezinformacja na rynku nie pomaga firmom przetrwać kryzysu [PODCAST]

22 października 2020 r.

Z perspektywy czasu wiemy już, że firmy nie były kompletnie przygotowane na pandemię. Nikt nie spodziewał się, że będzie całkowicie zablokowany z działaniami w biznesie. Nie wszystkie branże udało się przenieść do modelu pracy zdalnej. Obecne spekulacje nie pomagają firmom bezpiecznie funkcjonować. Czy poniesione straty da się odbudować? Czy firmy się na to zdecydują? A może zmiana branży będzie korzystniejsza? Te kwestie wyjaśnia Marcin Mandryk w rozmowie z Agnieszką Gorczycą (Infor.pl). Zapraszamy do odsłuchania podcastu.

Dobre dane z gospodarki, ale będzie gorzej

22 października 2020 r.

Skokowy wzrost obaw o własne zdrowie i wyraźny spadek mobilności społecznej – druga fala wywiera silny wpływ na nastroje i zachowania konsumentów