Artykuły na temat: "budżet"

Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu UE na 2021 rok

24 czerwca 2020 r.

Komisja Europejska zaprezentowała w środę projekt budżetu Unii Europejskiej na 2021 rok. To jednak propozycja tymczasowa, bo KE zakłada, że na lipcowym szczycie liderzy państw UE porozumieją się w sprawie kształtu budżetu na kolejne siedem lat.

Sto systemów ciepłowniczych do naprawy jeszcze w tym roku

24 czerwca 2020 r.

Prawie 10 mld zł ze środków NFOŚiGW oraz innych źródeł ma trafić do końca grudnia na zielone projekty. Inwestycje będą skierowane do kilku grup odbiorców, w tym samorządów. Jednym z obszarów wsparcia jest ciepłownictwo.

Mateusz Szczurek: Czas na większe wydatki i większe deficyty [WYWIAD]

20 czerwca 2020 r.

Polska z radością przyjęła propozycję UE. Po tweetach prezydenta głupio by wyglądało mówienie, że pomysł jest do kitu. Z Mateuszem Szczurkiem rozmawia Bartosz Pawłowski, chief investment oficer w bankowości prywatnej mBanku (Skrócona wersja rozmowy, jaka odbyła się 1 czerwca w ramach webinarium dla klientów private bankingu mBanku).

Budka: Rząd może ukrywać prawdziwe informacje o stanie budżetu

17 czerwca 2020 r.

Budżet państwa, to w tej chwili wielka zagadka - ocenił lider PO Borys Budka. Dlatego - jak poinformował w środę w Łodzi - klub Koalicji Obywatelskiej zwrócił się o to, by premier przedstawił na najbliższym posiedzeniu Sejmu informację dotyczącą faktycznego stanu finansów publicznych.

Nowelizacja budżetu prawdopodobnie w drugiej połowie lipca

14 czerwca 2020 r.

Nowelizacja budżetu czeka nas prawdopodobnie w drugiej połowie lipca - poinformował w niedzielę minister finansów Tadeusz Kościński. Według niego deficyt nie musi być problemem, ważne na co są te pieniądze wydane.

Dotowane zadanie gmina można kontrolować nawet po jego wykonaniu

3 czerwca 2020 r.

Jestem pracownikiem jednostki budżetowej gminy. Do moich zadań należy m.in. kontrola realizacji zadań publicznych zlecanych organizacjom pozarządowym (w trybie otwartego konkursu ofert). W związku z tym mam pytanie ‒ czy i w jaki sposób można dokonać kontroli realizacji takiego zadania po jego zakończeniu i co można zrobić, gdy wykonawca się od niej uchyla? Czy w związku z niemożnością weryfikacji możemy się domagać zwrotu całej kwoty dotacji?

Minister finansów chce do Londynu, a w resorcie karuzela

3 czerwca 2020 r.

Odejścia kluczowych wiceministrów i dyrektorów spowodowały, że znaczenie resortu finansów w rządowej układance spadło. Centrum zarządzania kryzysem COVID-19 jest gdzie indziej, a politycy opozycji szydzą, że nie potrafią sobie przypomnieć nazwiska ministra. Wszystko to dzieje się w sytuacji, gdy gospodarka przechodzi właśnie pierwszą od trzech dekad recesję, która mocno uderzy w finanse publiczne