Artykuły na temat: "budżet"

O 4 mld zł mniej na zdrowie, niż wstępnie planowano

7 października 2020 r.

Ponad 98 mld zł na leczenie przewidziano w przyszłorocznym planie NFZ. To więcej, niż było zaplanowane na ten rok, ale mniej, niż wynikało z projektu, do którego dotarł DGP w lipcu – tam zapisano sumę 102 mld zł.

Fundusz Medyczny z co najmniej 4 mld zł

5 października 2020 r.

Dodatkowe 4 mld zł – które zgodnie z wolą Senatu mają być minimalną, nie maksymalną kwotą przeznaczaną co roku na Fundusz Medyczny (FM) – nie będą wliczane do środków, które mają trafiać na ochronę zdrowia zgodnie z tzw. ustawą 6 proc., która określa coroczny limit wydatków na zdrowie w odniesieniu do PKB (Dz.U. z 2018 r. poz. 1532).

Trzeba trzymać kciuki za gospodarczy wzrost

29 września 2020 r.

Ponowne włączenie reguły wydatkowej wymusi spadek deficytu sektora finansów publicznych. A to obniży dług – wynika ze strategii zarządzania nim do 2024 r., którą wczoraj przyjął rząd.

Niemcy: Budżet na 2021 rok z rekordowym zadłużeniem

23 września 2020 r.

Rząd Niemiec zatwierdził w środę projekt budżetu na przyszły rok, przedstawiony przez ministra finansów Olafa Scholza. Projekt przewiduje limit zadłużenie netto w wysokości 96,2 mld euro (112,43 mld dolarów) na sfinansowanie dalszych działań w celu rozwiązania kryzysu koronawirusowego - informuje Reuters.

Budżet? Oto pytania, które można zadać

21 września 2020 r.

Za nami pierwsza parlamentarna runda rozgrywki o nowelizację tegorocznego budżetu. I nie był to ciekawy mecz. Minister finansów reprezentujący rząd tłumaczył, że pandemia i to, co się stało przez nią w gospodarce, ostatecznie pogrzebały szansę na „pierwszy w historii budżet bez deficytu”. Że teraz trzeba dosypać do gospodarki możliwe dużo pieniędzy, by wyrwać ją z pandemicznych szponów i ponownie wepchnąć na ścieżkę szybkiego rozwoju.

W planie NFZ nie zabraknie środków mimo włączenia do budżetu nowych pozycji

7 września 2020 r.

Zastrzeżenia do projektu w sprawie szczegółowych zasad prowadzenia gospodarki finansowej Narodowego Funduszu Zdrowia mają nie tylko organizacje branżowe, lecz również Ministerstwo Rozwoju. Zgodnie twierdzą, że wprowadzane w nim zmiany nie mają charakteru technicznego – jak uważa resort finansów, który je przygotował.