Artykuły na temat: "budżet"

Niemcy: Budżet na 2021 rok z rekordowym zadłużeniem

23 września 2020 r.

Rząd Niemiec zatwierdził w środę projekt budżetu na przyszły rok, przedstawiony przez ministra finansów Olafa Scholza. Projekt przewiduje limit zadłużenie netto w wysokości 96,2 mld euro (112,43 mld dolarów) na sfinansowanie dalszych działań w celu rozwiązania kryzysu koronawirusowego - informuje Reuters.

Budżet? Oto pytania, które można zadać

21 września 2020 r.

Za nami pierwsza parlamentarna runda rozgrywki o nowelizację tegorocznego budżetu. I nie był to ciekawy mecz. Minister finansów reprezentujący rząd tłumaczył, że pandemia i to, co się stało przez nią w gospodarce, ostatecznie pogrzebały szansę na „pierwszy w historii budżet bez deficytu”. Że teraz trzeba dosypać do gospodarki możliwe dużo pieniędzy, by wyrwać ją z pandemicznych szponów i ponownie wepchnąć na ścieżkę szybkiego rozwoju.

W planie NFZ nie zabraknie środków mimo włączenia do budżetu nowych pozycji

7 września 2020 r.

Zastrzeżenia do projektu w sprawie szczegółowych zasad prowadzenia gospodarki finansowej Narodowego Funduszu Zdrowia mają nie tylko organizacje branżowe, lecz również Ministerstwo Rozwoju. Zgodnie twierdzą, że wprowadzane w nim zmiany nie mają charakteru technicznego – jak uważa resort finansów, który je przygotował.

Na podziękowania rządowi za walkę z kryzysem mamy czas. Wpierw warto by poznać odpowiedzi na kilka pytań [OPINIA]

3 września 2020 r.

Tarcze antykryzysowe zadziałały jak trzeba. Dzięki miliardom złotych publicznej pomocy uratowano tysiące przedsiębiorstw i dziś produkcja przemysłowa może rosnąć tak szybko. A wyniki sprzedaży detalicznej świadczą o szybkim odrabianiu strat przez konsumpcję. Nie byłoby możliwe to, gdyby ludzie stracili pracę, ale szczęśliwie udało się ją uratować. To opinie, które często słychać w kontekście pierwszych danych z III kwartału, świadczących o tym, że gospodarka podnosi się po wiosennym lockdownie dość dziarsko.