Artykuły na temat: "aborcja"

Gowin: Poprę likwidację aborcji ze względów eugenicznych

19 marca 2018 r.

Jak wielokrotnie deklarowałem, że nie poparłbym całkowitego zakazu aborcji, tak zagłosuję za postulatem likwidującym aborcję ze względów eugenicznych; uważam, że choroba dziecka nie może być wystarczającą podstawą do pozbawienia go życia - podkreślił wicepremier Jarosław Gowin.

Sejm: Aborcja eugeniczna sprzeczna z konstytucją

13 marca 2018 r.

Polskie prawo zezwala na legalne przerwanie ciąży tylko w trzech, ściśle określonych przypadkach. Zgodnie z art. 4a ust. 1 ustawy o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży (Dz.U. z 1993 r. nr 17 poz. 78 ze zm.) jest to możliwe gdy:

Dominikanin o. Gużyński upomniany przez prowincjała

26 lutego 2018 r.

Jako "nieroztropne i zagrażające prawdom wiary" ocenił prowincjał dominikanów o. Paweł Kozacki wypowiedzi o. Pawła Gużyńskiego. Jak poinformował o. Kozacki w oświadczeniu, o. Gużyński, po wysłuchaniu opinii komisji teologicznej, dostał upomnienie kanoniczne.

Mazurek: Uważam, że aborcja jest złem i będę o tym mówiła

16 lutego 2018 r.

Uważam i mam do tego prawo, że aborcja nie jest OK i będę o tym mówiła, bo też mam do tego prawo, aborcja jest złem - napisała w piątek na Twitterze wicemarszałek Sejmu i rzeczniczka PiS Beata Mazurek w odpowiedzi na okładkę magazynu "Wysokie Obcasy".

PO złoży w Sejmie "pakiet dla kobiet"

24 stycznia 2018 r.

PO złoży w Sejmie "pakiet dla kobiet" - poinformowali w środę liderzy PO. Pakiet ma być projektem zmian w prawie, który z jednej strony utrzyma obecny tzw. kompromis aborcyjny, ale uzupełni go o refundację antykoncepcji, in vitro, badania prenatalne oraz edukację seksualną.

Irlandia żyje problemem aborcji

24 stycznia 2018 r.

Mieszkańcy kraju zapewne jeszcze w pierwszej połowie roku wezmą udział w referendum, w którym opowiedzą się za lub przeciw liberalizacji przepisów uważanych za najbardziej restrykcyjne w Europie.