Artykuły na temat: "aborcja"

W imię wspólnoty: O konsekwencjach naruszenia kompromisu aborcyjnego

2 kwietnia 2018 r.

Czy są ważniejsze wartości niż prawo nienarodzonych do życia, pytają zwolennicy zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej, a w duchu cieszą się, że inna odpowiedź niż oczywiste „nie” nikomu przyjść do głowy nie może. Prowadząc rozgrywkę na własnym boisku, nie przewidują innego wyniku niż zwycięstwo. A przecież można to pytanie rozszerzyć, boisko rozbudować i nie tylko różne wartości wziąć pod uwagę, ale też różne perspektywy. Wtedy prawidłowa odpowiedź na tak postawione pytanie brzmi: zależy z czyjego punktu widzenia.

Organizacje pro-life silniejsze w USA i Izraelu. Co im daje tak duże wpływy?

30 marca 2018 r.

Tom miał 38 lat, czwórkę dzieci, mieszkał w Oklahoma City i nie przepuścił żadnej okazji, by wziąć udział w antyaborcyjnym wiecu. „To szokujące, jak wiele kobiet zostaje okaleczonych, nie mówiąc już o zabitych dzieciach. I ten fakt, że dzieci czują każdy moment aborcji. Każde uderzenie bólu, tak jak my to czujemy, one to czują, sam wiesz, kiedy tniesz je, obracasz i wysysasz z macicy – opowiadał.

"Biały piątek": m.in. modlitwa w intencji ochrony życia

23 marca 2018 r.

Poparcie dla ochrony życia - to główny cel piątkowej akcji pod hasłem "Biały piątek". Wspierając kobiety zakładamy białe ubrania, a o godz. 15 wspólnie odmówimy modlitwę - zapowiedziała współorganizatorka akcji, redaktor naczelna portalu Stacja7 Aneta Liberacka.

W Warszawie ruszyła demonstracja „Czarny piątek"

23 marca 2018 r.

Pod hasłem "Czarny piątek" rozpoczęła się o godz. 14 demonstracja, która ma być odpowiedzią na obywatelski projekt ustawy "Zatrzymaj aborcję". Z kolei o godz. 15 w całej Polsce rozpocznie się akcja modlitewna „Biały piątek” - jej celem jest poparcie działań pro-life.

Ustawa antyaborcyjna: Nie ma stanowiska rządu ws. projektu

22 marca 2018 r.

Projekt "Zatrzymaj aborcję" to inicjatywa obywatelska, nie ma obecnie do niego stanowiska rządu – powiedziała w czwartek w Sejmie wiceminister zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko. Zaznaczyła jednocześnie, że PiS opowiada się za ochroną życia od momentu poczęcia.

Protest studentów przeciwko zaostrzeniu ustawy antyaborcyjnej. Starcia z policją w Warszawie

21 marca 2018 r.

Warszawscy studenci protestowali przeciwko zmianom zaostrzającym ustawę antyaborcyjną. Po manifestacji doszło do starć z policją. Uczestnicy marszu ruszyli spod bramy głównej Uniwersytetu Warszawskiego na Krakowskim Przedmieściu w kierunku siedziby Ministerstwa Zdrowia. Studenci kontynuowali manifestację także pod pobliskim budynkiem kurii. Skandowali między innymi: "Wolność, równość, aborcja na żądanie" oraz "Wasze chrzcielnice, nasze ulice". Protest zabezpieczała policja. Funkcjonariusze interweniowali, gdy studenci chcieli siłą dostać się do siedziby kurii. Policjanci próbowali zatrzymać kilka osób, lecz studenci stanowczo zaprotestowali. Rozpoczęła się szarpanina. Gdy emocje opadły, uczestnicy manifestacji wrócili pod gmach uczelni i zakończyli zgromadzenie.

Ustawa antyaborcyjna: Odwołano posiedzenia komisji rodziny

21 marca 2018 r.

Odwołano środowe i czwartkowe posiedzenia sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny. Odwołanie obrad to "unikanie rozmowy na temat projektu +Zatrzymaj aborcję+" - uważa pełnomocniczka obywatelskiego komitetu inicjatywy ustawodawczej Kaja Godek.