Artykuły na temat: "aborcja"

Irlandia: Ustawa o aborcji możliwa jeszcze w październiku

28 maja 2018 r.

Po zdecydowanym zwycięstwie w referendum zwolenników liberalizacji przepisów aborcyjnych rząd Irlandii planuje przyspieszyć prace nad nową ustawą i liczy na jej wejście w życie jeszcze w październiku - informuje w poniedziałek dziennik "Irish Independent".

Irlandia: Wyborcy za liberalizacją przepisów aborcyjnych

25 maja 2018 r.

Irlandczycy zagłosowali w piątek przytłaczającą większością za uchyleniem ósmej poprawki do konstytucji zrównującej prawo do życia kobiety i nienarodzonego dziecka. Opowiedzieli się tym samym za liberalizacją obecnych przepisów aborcyjnych - wynika z sondażu Ipsos dla "Irish Times".

Irlandia: Polacy zaangażowali się w referendum aborcyjnym

25 maja 2018 r.

Wielu spośród 112 tys. Polaków mieszkających w Irlandii zaangażowało się w kampanię przed piątkowym referendum w sprawie liberalizacji przepisów aborcyjnych. Zwolennicy i przeciwnicy zmian uważają, że wynik głosowania może wpłynąć na nastroje społeczne w Polsce.

Ekspert: Wynik referendum aborcyjnego w Irlandii nie jest przesądzony

24 maja 2018 r.

Kończąca się w Irlandii kampania przed piątkowym referendum w sprawie aborcji skupiła się na kilkuset tysiącach niezdecydowanych wyborców. Według ekspertów mimo prowadzenia w sondażach zwolennicy liberalizacji przepisów powinni zaczekać ze świętowaniem.

Irlandia głosuje nad prawem do aborcji

24 maja 2018 r.

W jutrzejszym referendum Irlandczycy opowiedzą się za lub przeciw zmianie w konstytucji, która umożliwi poluzowanie przepisów w tej kwestii

Prof. Chazan nowym świętokrzyskim konsultantem ds. ginekologii i położnictwa

19 kwietnia 2018 r.

Profesor Bogdan Chazan został świętokrzyskim konsultantem ds. ginekologii i położnictwa – poinformowała PAP w czwartek rzecznik wojewody świętokrzyskiego Diana Głownia. Na stanowisku zastąpił prof. Wojciecha Rokitę, który z pełnienia tej funkcji zrezygnował pod koniec ubiegłego roku.