Artykuły na temat: "aborcja"

Karczewski o apelu posłów do TK ws. aborcji: było to niepotrzebne

6 grudnia 2018 r.

Apel posłów do TK o niezwłoczne wyznaczenie terminu rozprawy ws. aborcji z powodu wad genetycznych był niepotrzebny, Trybunał Konstytucyjny jest niezależny i powinien działać w takim trybie, w jakim sobie zaplanuje - ocenił marszałek Senatu Stanisław Karczewski.

Hiszpania: Premier uspokaja po wyborach w Andaluzji

3 grudnia 2018 r.

Premier Hiszpanii Pedro Sanchez zapewnił w poniedziałek, że słaby wynik jego ugrupowania PSOE w niedzielnych wyborach regionalnych w Andaluzji i wejście do lokalnego parlamentu radykalnej prawicowej partii Vox nie zmieni proeuropejskiego nastawienia Hiszpanii.

Senyszyn: Łatwiej jest dostać rozgrzeszenie za aborcję niż za stosowanie antykoncepcji [WYWIAD]

27 września 2018 r.

- Przecież, jeśli wierzyć, że ponad 90 proc. Polaków to katolicy, a rocznie dokonuje się 150 tys. nielegalnych aborcji, to kto ich dokonuje? Głównie wierne. paradoksalnie łatwiej jest dostać rozgrzeszenie za aborcję niż za stosowanie antykoncepcji. Warunkiem uzyskania rozgrzeszenia jest żal i obietnica, że nie będzie się więcej grzeszyć, a to trudne przy antykoncepcji - mówi w wywiadzie dla DGP Joanną Senyszyn z Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

MZ: W 2017 r. w Polsce wykonano 1061 zabiegów przerwania ciąży

2 sierpnia 2018 r.

W 2017 r. w Polsce wykonano 1061 zabiegów przerwania ciąży, w zdecydowanej w większości w sytuacji, gdy wyniki badań wskazywały na prawdopodobieństwo upośledzenia lub choroby płodu - wynika z informacji przekazanych PAP w czwartek przez Ministerstwo Zdrowia.