statystyki

Ziobro ogranicza dostęp do prasy: Sądy mogą kupować tylko wybrane gazety

11.01.2016, 11:48; Aktualizacja: 11.01.2016, 12:28

Pod koniec roku do dyrektorów wszystkich sądów apelacyjnych w Polsce zatwierdzony katalog tytułów prasowych, które mogą teraz kupować - informuje "Gazeta Wyborcza".

23 grudnia został unieważniony przetarg na dostawę prasy do sądów. Powodem unieważnienia przetargu dla sądów w 11 apelacjach było to, że "cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia".

W związku z tym wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki wysłał do dyrektorów wszystkich sądów w Polsce pismo, w którym wyraził zgodę na samodzielny zakup prasy. W zamkniętym katalogu znalazło się 146 tytułów. 140 pozycji to specjalistyczna prasa prawnicza. Oprócz tego sądy mogą kupować jeszcze "Nasz Dziennik", "Rzeczpospolitą", "Dziennik Gazetę Prawną", dziennik regionalny oraz "W sieci" oraz "Do rzeczy". Z zestawienia wypadła m.in. "Gazeta Wyborcza", "Newssweek" i "Polityka".

Źródło: Źródło zewnętrzne

Reklama

  • Ale bzdura?(2016-01-11 12:12) Odpowiedz 2110

    To właśnie ten ściek Szechtera został pozbawiony państwowej kasy i dlatego komuniści redaktorzy kwiczą.

  • Letopis(2016-01-11 12:26) Odpowiedz 155

    Na Dziennik to jest to, brakowało tego, dla prawników doskonale źródło wiedzy, po prostu fachowy periodyk

  • Anna Maria(2016-01-11 14:13) Odpowiedz 139

    Jaki , - nierób z polaków głupków. My wiemy, że musicie spłacićRydzyka i Dziwisza oraz Terlikowskiego.

  • Hoyt(2016-01-11 12:53) Odpowiedz 136

    Nie ma co się dziwić. Wchodzę na stronę Polityki, a tam artykuł o tym, jak to Kijowski (lider(?) KOD) poświęcił karierę zawodową dla obrony demokracji. A ja głupi myślałem, że leniwy bezrobotny z zaległościami z alimentów wymyślił sobie drogę na salony. Rozumiem, że można mieć lewicowe poglądy, ale takiej bezczelnej propagandy nikt normalny czytać nie będzie.

  • Na szczęscie są jeszcze PORTALE intenetowe (2016-01-11 14:33) Odpowiedz 127

    ZIOBRO .. to ZERO, które słucha ... następnego ZERA. ZERO .. do ZERA ... i już jest kariera. Słusznie prześmiewca St. J. LEC pisał: ... "NIEJEDNEMU O (ZERU) WYDAJE SIĘ , ZE JEST ELIPSĄ, PO KTOREJ SWIAT SIE KRECI,".... a tak naprawdę jest tylko małym ZEREM

  • KALIF(2016-01-11 14:06) Odpowiedz 1010

    BRAWO Tak boli odrywanie od koryta! Czerska rozrywa szaty, bo "Wyborczej" nie ma w katalogu prasy dla sądów. Bez pompowania publicznymi pieniędzmi nie istnieją?Podobno trwa zamach na wolność słowa. Ogłosili go ci, którzy przez ostatnie lata zamienili polskie media publiczne w propagandową tubę, a w czasie kampanii wyborczych – w przybudówki sztabów partii tworzących postkomunistyczny system III RP. Dziwnym trafem o końcu wolności słowa, demokracji i praworządności mówią zgodnym chórem najbardziej usłużni wobec władzy dziennikarze i politycy, którzy byli beneficjentami tej usłużności.

  • ŚwiadomyPatriota(2016-01-11 17:43) Odpowiedz 103

    Nasz Dziennik, DoRzeczy i W sieci to są dopiero periodyki dla urzędników państwowych. Ziobro , dobrze jednak kiedyś ocenił cię Miller, a ja wiedziałem to od dawna na podstawie twoich wypowiedzi,a w zasadzie bełkotu. Ty naprawdę jesteś ZEREM. W jednym się Miller pomylił. Ty jesteś po prostu zerem DO KWADRATU Ziobro. ps. ten cały poklask do informacji to od niemot, miernot, onanistów i przez to frustratów. Pozdrawiam was samogwałci i pamiętajcie, że to grzech.

    Pokaż odpowiedzi (1)
  • Ułaskawiony z CBA(2016-01-11 17:53) Odpowiedz 80

    UWAGA !!! SIC to pisowski troll, skacze po artykułach i wchodzi w dupę swoim płatnikom.

  • cd(2016-01-11 13:22) Odpowiedz 53

    A z jakiej racji podatnicy mają fundować pracownikom Sądów i Urzędów Prasę za darmo?. Sędzia i Pracownik mają przychodzić do PRACY a nie czytania Gazet. Minister Ziobro powinien zakazać fundowania gazet - to są olbrzymie koszty a gazety głównie niemieckie. To skandal aby Polski Minister kazał kupować do Urzędów i Sądów niemieckie i inne obce Gazety.

    Pokaż odpowiedzi (1)
  • sic(2016-01-11 15:44) Odpowiedz 49

    Już czas aby skończyć "podkarmiać" dziennikarzy Wyborczej i podobnych jej czasopism (nie związanych z pracą zawodową sędziów) za pieniądze polskich podatników....

  • TAK JEST(2016-01-11 15:21) Odpowiedz 411

    PRA WID ŁO WO! PRAWIDŁOWO!

  • smog(2016-01-12 13:01) Odpowiedz 11

    To jest ograniczanie wolności.

  • Mark(2016-01-11 23:25) Odpowiedz 13

    Czas najwyższy, aby lewactwu uszczuplić kasy. Niech plują na władzę za swoje ! Dosyć słodzili aferzystom rządu Tuska i Kopacz ! Ważniejszym jest nie dawanie zleceń na publikowanie w GW, Polityce itp, pismom lewacta na ogłoszenia oi przetargach, o licznych komunikatach rządowych. To dopiero jest wspieranie kasy krętaczy i aferzystów platfuso-podobnych mediów. To powinno być celem działań wszystkich agend rządowych i administracji szczebla wojewódzkiego.