Nacisk położono na ochronę zdrowia i opiekę nad dziećmi. Zapowiedziano m.in. „analizę i ustanowienie systemu dopłat do opieki nad dziećmi”. Pekin podkreśla znaczenie praw pracowniczych, w tym gwarantowanego płatnego urlopu. Pojawiły się również propozycje obliczone na pobudzenie turystyki, jak zwiększenie liczby krajów, których podróżni nie będą potrzebować wiz. Plan zakłada również działania w celu ustabilizowania rynku akcji. Podobnie jak w przypadku innych sfer, nie podano szczegółów ani budżetu tego typu działań, ani informacji na temat tego, kiedy i jak może to nastąpić.

Władze w Pekinie dążą do osiągnięcia w tym roku wzrostu PKB na poziomie ok. 5 proc. Przy ryzyku pogłębienia konfliktu handlowego z USA, który ogranicza eksport, znaczenia nabiera sprzedaż krajowa. Konsumpcja w ostatnich latach była słaba z uwagi na pandemię i związane z nią lockdowny oraz przedłużający się kryzys na rynku nieruchomości.

Sprzedaż detaliczna w pierwszych dwóch miesiącach tego roku była o 4,0 proc. wyższa niż rok wcześniej (dane za styczeń–luty są podawane łącznie, by zachować porównywalność w okresie nowego roku księżycowego). W grudniu wzrost wyniósł 3,7 proc.