Życzenia dobrej, świątecznej atmosfery oraz wyhamowania negatywnych emocji płyną z ust polskich polityków. Czego konkretnie życzą Polakom Donald Tusk, Jarosław Kaczyński i Szymon Hołownia?

Marszałek Hołownia: Życzę, żebyśmy uwierzyli, że nadzieja wcale nie jest matką głupich

Premier Tusk: Odłóżmy na święta negatywne emocje

Premier Donald Tusk powiedział w sobotę podczas spotkania z mieszkańcami Kościerzyny, że Wielka Sobota jest dniem wyciszenia negatywnych emocji. Jak dodał, dzień ten może być początkiem drogi do dobrej, serdecznej i szczerej atmosfery wszędzie w kraju.

"Cieszę się, że spotykamy się dziś, w Wielką Sobotę, w nastroju wyczekiwania na lepsze nowiny i wyciszenia negatywnych emocji" – mówił premier podczas spotkania z mieszkańcami Kościerzyny.

Podkreślił, że spędzanie Świąt Wielkanocnych na Kaszubach ma dla niego szczególne znaczenie. "To mój dom, dlatego jestem naprawdę poruszony, bo to symboliczny dla mnie moment" – dodał.

Tusk zaznaczył również, że jego codzienna praca "naznaczona jest często emocjami, z którymi trudno iść przez życie". "Dla mnie najważniejsze jest, aby w Wielką Sobotę pomyśleć o tym, że możliwe jest pozytywne odwrócenie tych emocji. Jako naród, sąsiedzi i polskie rodziny, możemy nie tylko w Święta Wielkanocne odłożyć te negatywne emocje na bok, ale i przestawić całe nasze życie na bardziej pozytywne tory" – mówił.

Polityka - jak podkreślił premier - jest czasami dramatyczna, budząca gniew, a czasem i niepokój. "Niedaleko naszego kraju toczy się wojna, więc ciężko być optymistą. Tak naprawdę w historii najważniejsze okazywały się być ludzkie serca, które przeciwstawiały się złu i negatywnym emocjom" – ocenił.

"Wierzę, że Wielka Sobota może być początkiem drogi do dobrej, serdecznej i szczerej atmosfery wszędzie w kraju" – przekonywał szef rządu.

Prezes PiS składa świąteczne życzenia Polakom

Prezes PiS złożył wszystkim wielkanocne życzenia występując w nagraniu opublikowanym na profilu ugrupowania w serwisie społecznościowym "X" (dawniej Twitter).

"Szanowni Państwo, zbliżają się święta Wielkiej Nocy, święta zmartwychwstania Zbawiciela, zmartwychwstania Chrystusa" - zwrócił się do Polaków Jarosław Kaczyński. "Życzę Państwu, żeby były to święta błogosławione, święta rodzinne i żeby były to święta nadziei" - podkreślił.

"Nadziei na Wasz osobisty sukces, na dobry los, ale także na lepszy los dla naszej Ojczyzny, na pokój, na zwycięstwo demokracji" - powiedział Jarosław Kaczyński w wystąpieniu w serwisie "X".

hub/ jann/