SLD proponuje wprowadzenie nowych podatków: bankowego i od luksusu

autor: Grzegorz Osiecki, Anna Gielewska08.02.2011, 03:00; Aktualizacja: 08.02.2011, 14:30

Lewica w marcu ogłosi program gospodarczy. Chce podatku bankowego, podatku od dóbr luksusowych oraz rocznego urlopu regeneracyjnego dla starszych pracowników. W zamian proponuje likwidację przywilejów emerytalnych.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (45)

  • podatnik(2011-02-15 11:26) Zgłoś naruszenie 00

    Proponuję podatek od przynależenia do partii poltycznych.
    I tak, najwyzszy, 50 % podatku od SLD.
    Dobrze ?
    Mało?
    No to 75 %
    Dobrze teraz ?

    Odpowiedz
  • ZAWSZE MIAŁO BYC LEPIEJ komu pytam(2011-02-14 08:16) Zgłoś naruszenie 00

    SLD NIECH SOBIE KUPKE ZROBI--- ZŁODZIEJE--
    ZŁODZIEJE PRECZ Z KRAJU!!!

    Odpowiedz
  • Ewa(2011-02-12 21:40) Zgłoś naruszenie 00

    Niech SLD się odczepi od takich jak ja, w bardziej niż średnim wieku. Dziękuję za urlop dla podreperowania sił, po którym nikt mnie nie przyjmie do pracy.Tyle ile mam pracować, to będę, jak zdrowie dopiszę. Mnie roczny urlop nie jest potrzebny. Jest mi potrzebna godziwa emerytura za moje 40 lat pracy.

    Odpowiedz
  • keszet(2011-02-12 09:52) Zgłoś naruszenie 00

    Absolutna bzdura.
    1. Podatek bankowy zapłaci klient.
    2. Luksus to określenie, którego nie można uściślić, tylko jest pojęciem względnym. Bo osiągany dochód moze być dowolnie przeznaczany (wydawany). Jeden woli jeść na śniadanie kawior i popijać szampanem, czego nie widać, a mieszkać skromnie w wielkiej płycie na 25 m2, a drugi woli jeść suchy chleb i mieszkać w przestronnym apartamencie, co rzuca się oczywiście w oczy. Który ma więc płacić podatek od "luksusu".
    3. Urlop regeneracyjny? Albo się jest zdrowym w wieku 60 lat, albo chorym nawet w wieku lat 25. Coś się chyba pomyliło z posiłkami regeneracyjnymi. Urlop może być rekonwalescencyjny. Populizm zabija rozum.

    Odpowiedz
  • olek(2011-02-10 18:45) Zgłoś naruszenie 00

    ludzie 50+ sa juz od dawna na bezpłatnych urlopach,oddychają świeżym powietrzem grzebiąc w śmietnikach.

    Odpowiedz
  • mt(2011-02-09 02:31) Zgłoś naruszenie 00

    Zgadzam się z komentarzem - 31:zxc. Zastanawiam się jak to jest możliwe, że tyle ludzi pracuje na czarno - nie dlatego, ze chcą - a rząd nic nie robi w tym kierunku, aby temu przeciwdziałać. Również nie mogę wyjść z podziwu, jak to jest możliwe, że ludzie za pracę nie dostają wynagrodzeń i nie ma żadnych przepisów, które by pozwolily ukarć takiego pracodawcę. Już tej demokracji mamy ponad 20 lat i są takie wnioski - kto bardziej potrafi kombinować i omijać przepisy, ten wie że żyje, natomiast reszta wegetuje.

    Odpowiedz
  • ZAWSZE MIAŁO BYC LEPIEJ komu pytam(2011-02-08 23:25) Zgłoś naruszenie 00

    WY CZERWONE PIESKI PRACUJCIE DO ILE CHCECIE
    PRECZ Z WAMI
    ILE ZGARNELI KOLESIE PO 89 ROKU
    ILE MAJA DOBR
    TERAZ SA WSZEDZIE W PO,SLD,PIS, i kole gospodyn wiejskich i miejskich
    narod i tak jest gupi
    ordynacka, kolesie z egzekutywy precz!!!

    Odpowiedz
  • maciuldek(2011-02-08 21:18) Zgłoś naruszenie 00

    a ja proponują kolejny od braku rozumu

    Odpowiedz
  • wera(2011-02-08 21:06) Zgłoś naruszenie 00

    Były minister sportu Mirosław Drzewiecki, który stracił swoje stanowisko w efekcie afery hazardowej, jeszcze rok temu utrzymywał, że Polska to "dziki kraj". Wrażenie równie rozżalonego zdziczeniem panującym w naszym kraju robił w tym samym czasie były szef klubu parlamentarnego Platformy Obywatelskiej, Zbigniew Chlebowski. W ostatnich tygodniach rządzący zdają się powoli wychodzić z cywilizacyjnej zapaści... W końcu odrzucony został barbarzyński zwyczaj pozbawiania stanowisk polityków, którzy nie radzą sobie z przypisanymi im obowiązkami. Dzięki sejmowym głosowaniom rządową posadę zachował zarówno Cezary Grabarczyk, jak i Bogdan Klich. Okazało się, że minister infrastruktury nie odpowiada za stan dróg i torowisk, a minister obrony nie ma wpływu na stan armii. W mediach pojawiły się też plotki o przewidywanym powrocie do wielkiej polityki Mirosława Drzewieckiego! Były minister miałby wystartować w najbliższych wyborach parlamentarnych z ostatniego miejsca na liście wyborczej PO w Łodzi. Zapowiada się kolejny cywilizacyjny skok?

    Odpowiedz
  • republikanin(2011-02-08 21:02) Zgłoś naruszenie 00

    W kilku kolejnych badaniach wyniki Platformy Obywatelskiej lecą w dół. W ciągu trzech miesięcy dystans między PO a PiS spadł z 13 do 4 punktów procentowych. Czy to już stała tendencja? Politycy Platformy nie mają wątpliwości: zaszkodziła spóźniona reakcja rządu na raport MAK, chaos na kolei i obniżenie składek przekazywanych do OFE.

    Początek roku z pewnością nie był dla partii Donalda Tuska udany. Rozpoczęły go paraliż i chaos na kolei, podwyżki cen związane z wprowadzeniem wyższego podatku VAT, spóźniona i fatalna reakcja rządu na skandaliczny i upokarzający Polskę raport rosyjskiego MAK oraz decyzja o zmniejszeniu składki przekazywanej do OFE. To z pewnością zostało dostrzeżone przez sporą część wyborców. - To są właśnie te przyczyny, dla których część naszego dotychczasowego elektoratu się od nas odwróciła - przyznaje poseł Jarosław Gowin (PO). - Na ten wynik wpłynął na pewno raport MAK - wtóruje posłanka Joanna Mucha. - Ta ekipa zaliczyła najwięcej wpadek spośród wszystkich rządzących Polską po 1989 roku. W pewnym momencie musiały one zostać zauważone przez ludzi - podkreśla Adam Lipiński, wiceprezes PiS. Według sondażu przeprowadzonego przez Marcina Paladego, gdyby wybory do Sejmu odbywały się w lutym, największe poparcie uzyskałaby w nich Platforma - 34 proc.
    Co jednak najbardziej interesujące, w ciągu ostatniego półrocza partia Donalda Tuska utraciła już 10 punktów procentowych, a w minionym miesiącu ubytek jej sympatyków wyniósł 2 punkty procentowe

    Odpowiedz
  • a.d.(2011-02-08 20:09) Zgłoś naruszenie 00

    nie lubię lewicy i na nią nie zagłoasuję za emerytury.pocałujcie sie gdzieś.Wasz program jest denny,a ludzie do niej należący małostkowi.po co poparliście przedłużenie wieku o 5 lat.?.

    Odpowiedz
  • gggr(2011-02-08 20:06) Zgłoś naruszenie 00

    My Polacy nie chcemy SLD bo nas już zawidli we wszystkim obiecują a nic dobrego dla POLAKów nie zrobili,emerytury dla kobiet przegłosowali aby o 5 lat dłużej pracowały.My kobiety nie zagłosujemy na SLD.

    Odpowiedz
  • oszukana-54(2011-02-08 18:51) Zgłoś naruszenie 00

    Kochana Lewico !
    Ja bardzo czekam na wasze mądre pomysły bo jak do tej pory to same głupoty klepiecie !
    Czekam aż wprowadzicie nową ustawę EMERYTALNĄ a mianowicie :
    1: emerytura tylko i wyłącznie za staż pracy Kobieta 35 lat
    2: emerytura tylko i wyłącznie dla mężczyzn za staż pracy 40 lat !
    270 tysięcy podpisów to chyba coś znaczy !
    Już nas SLD zawiodło przed wyborami pięknie mówi każdy .Liczyliśmy na SLD ,ale w ostatniej chwili Tusk obiecał Was z pewnością dobre stanowiska i zmieniliście zdanie.
    To przez SLD musimy pracować kolejne 5 lat dłużej mimo iż niektórzy z nas mają stażu pracy 40 lub więcej lat !
    Ja i moi znajomi na Was nie zagłosujemy :(

    Odpowiedz
  • maria c., Pomorze(2011-02-08 18:40) Zgłoś naruszenie 00

    Niech Lewica przywróci najpierw sprawiedliwość . W Polsce luksusem jest posiadanie niedużej działki z małym np 40-metrowym domkiem letniskowym. Bogacz posiadający 250-metrową willę płaci kilkunastokrotnie mniej . Więc o jakim podatku od luksusu mówi Lewica ?-chyba od luksusu dla emerytów. Najpierw zlikwidujcie wieloletnią niesprawiedliwość (!)

    Odpowiedz
  • mc(2011-02-08 18:34) Zgłoś naruszenie 00

    Popieram nr 31- dzisiejsi młodzi , aby mieć na "koncie" 40 lat pracy musieliby na to przeznaczyć ok. 75 lat życia (!). W dzisiejszych trudnych latach trzeba założyć ,że młodzi robią 1,2 fakultety bo nie ma dla nich pracy - i po drugie KILKA lat muszą przeznaczyć na lata bezrobocia czy poszukiwanie pracy. Dziś nie przepracują spokojnie tylu lat w jednym czy dwóch zakładach jak dawniej.

    Odpowiedz
  • zxc(2011-02-08 18:01) Zgłoś naruszenie 00

    A może by tak - ale czy ci P osłowie myślą;

    40 lat pracy-Mężczyzna i min. 60 lat życia ,
    35 lat pracy – Kobieta i EMERYTURA.
    Przecież ci trudno myślący w Rządzie powinni i tak o tym pomyśleć ; niełatwo jest uzyskać taki tj. -40 lat-35 lat - okres składkowy , w tym wojsko czy macierzyński. Każdy pracownik będzie DOMAGAŁ się od swego pracodawcy - także tego z BCC,Lewiatana,itp. - aby za każdy miesiąc ten opłacił z tytułu tego zatrudnienia składki do ZUS - bo chce jak najszybciej osiągnąć tą MAGICZNĄ liczbę 40 lat pracy /tym samym zwiększą się stopniowo wpłaty do ZUS, bez kontroli ZUS , które i tak na dłuższą metę są bezowocne i nie do skontrolowania .
    Teraz składki do ZUS są w niczyim interesie.
    Nikomu to się nie opłaca. Bo jak w wieku 65 lat będę mieć 30 lat pracy składkowej , to otrzymam niewiele mniejszą emeryturę od tego co ma 45-50 lat pracy. I tu Apel do p.premiera TUSKA i do p.Fedak - RZĄDZĄCY -myślcie, to naprawdę nic nie kosztuje. ZUS na tym tylko zyska. Każdy pracownik SAM będzie zabiegał o to , aby mu płacić ZUS. Ale to się uda, jak będzie każdy wiedział , że kobieta ma mieć 35 lat pracy, mężczyzna 40 lat pracy/składkowej/
    I jeszcze jedno – popatrzcie – młodzi ludzie pracują na czarno mając 30-40 lat. Lat składkowych mało co. Jaki oni uzbierają kapitał , z czego będą mieli wypłacaną emeryturę za 30-35 lat. No bo teraz są zadowoleni, że do kieszeni dostaną więcej. TERAZ – ale co będzie POTEM.

    Odpowiedz
  • ArniSzlorceneger(2011-02-08 18:01) Zgłoś naruszenie 00

    Elektronizacja urzędów postępuje od dziesięciu lat a nie zauważam przez to spadku biurokracji. Nie wiem co jeszcze zostanie wymyślone... może zatrudniane w urzędach będą tylko terminatory wersja T1000

    Odpowiedz
  • taki wał a nie władza(2011-02-08 17:22) Zgłoś naruszenie 00

    Popieprzyło ich czy co,jeszcze do wyborów daleko a oni już mówią jak będą nas okradać.

    Odpowiedz
  • m(2011-02-08 16:08) Zgłoś naruszenie 00

    Podatek bankowy to pomysł PiS dobrze pamiętamy

    Odpowiedz