Zamiast więc wymieniać je wszystkie, podzielimy się z Państwem tylko, a może aż, trzema powodami, dla których warto zamienić się w odkrywcę, przyszłego mieszkańca czy inwestora, w zupełnie nowych – innych, niż większość z Państwa zna – Siemianowicach Śląskich.

Rafał Piech, prezydent miasta Siemianowice Śląskie / Materiały prasowe

Pierwszy z nich to przyroda i tereny zielone, które stanowią blisko 50 proc. powierzchni gminy, włączając w to liczne parki, laski, stawy, myśliwską strzelnicę sportową czy też jedno z najpiękniejszych pól golfowych w południowej Polsce. Trudno wyobrazić sobie lepsze umiejscowienie swego rodzinnego domu lub biznesu niż miasto, które łączy zaletę świetnej lokalizacji w centrum Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, z mianem zielonej oazy, stale rewitalizowanej w oparciu o idee zrównoważonego rozwoju oraz smart city.

Reklama

Drugim powodem jest przyjazna każdej grupie wiekowej infrastruktura. Szczycąc się tytułem Gminy Najbardziej Przyjaznej Rodzinie w województwie śląskim, ściśle współpracując z mieszkańcami, w ciągu kilku lat stworzyliśmy miasto, które w każdej dzielnicy i niemal na każdym osiedlu posiada strefy rozrywkowo-rekreacyjne przyjazne małym dzieciom i rodzicom, seniorom oraz osobom aktywnie uprawiającym sport na wolnym powietrzu, jak również cztery pływalnie, dwa kina i ponad 30 kilometrów bezpiecznych ścieżek rowerowych, łączących mieszkańców Siemianowic Śląskich z sąsiednimi Chorzowem i Katowicami.

Trzecim i najważniejszym powodem do wizyty w naszym mieście są ludzie. Klimat i relacje, na jakie możecie liczyć w Siemianowicach Śląskich są niezmiennie odzwierciedleniem wieloletniej śląskiej tradycji, w myśl której najważniejsze są: szczerość, gościnność, pracowitość i wzajemny szacunek. Tymi wartościami kierują się także urzędnicy naszego Ratusza, którzy od kilu lat mogą szczycić się rekordowo krótkim czasem realizacji zadań na rzecz mieszkańców i przedsiębiorców.

Liczę, że już wkrótce będą Państwo pragnęli przekonać się o tym wszystkim osobiście, odwiedzając Siemianowice Śląskie – miasto na weekend i na całe życie. Jednym z powodów mogą być inwestycje w tereny mieszkalne lub specjalne, innowacyjne strefy biznesowe, tworzone we współpracy z Katowicką Specjalną Strefą Ekonomiczną. Więcej informacji znajdą Państwo w naszym serwisie internetowym: www.invest.siemianowice.pl

Zapraszam w imieniu własnym oraz naszego zespołu urzędniczego

Rafał Piech, prezydent miasta Siemianowice Śląskie

Materiały prasowe