Wiceszef KE: Oczekujemy, że nowelizacja ws. TK nie zostanie przyjęta

23.12.2015, 20:08; Aktualizacja: 23.12.2015, 20:28
Trybunał Konstytucyjny

Trybunał Konstytucyjnyźródło: Materiały Prasowe

Timmermans pisze, że "Komisji Europejskiej dano do zrozumienia", iż Sejm w przyspieszonej procedurze przyjął ustawę nowelizującą obecną ustawę o TK.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (13)

  • drwiszon(2015-12-23 21:11) Zgłoś naruszenie 144

    A ja oczekiwałbym aby pan wiceszef zajął się procedurą wyłaniania władz, tych najwyższych w Unii. Bo jak na razie nie wiadomo na jakiej zasadzie są oni wybierani. Gdzieś, ktoś, jakoś ale nie wiadomo GDZIE, KTO i JAK te osoby wybiera? Tam jest problem a nie w Polsce.

    Odpowiedz
  • ja(2015-12-23 20:38) Zgłoś naruszenie 135

    WTF? Czego ten pan chce?

    Odpowiedz
  • ewer(2015-12-23 22:11) Zgłoś naruszenie 83

    ???????????????????????Gdzie ta polska wolnośc,niepodległość,suwerennośc ? Jerżeli chodzi o obroną polskich interesów zaraz komuś przeszkadza,czy polak ma zawsze być tylko parobkiem u Niemca,Holendra,Francuza,Anglika ? Co jakiemuś pacanowi z uni do polskich spraw ? Były demokratyczne wybory,Polacy opowiedzieli sie za kierunkiem i partia,a uni wara od suwerennych decyzji Polakow. Za kogo toto sie ma ? Streszczenie cyrku z TK:" 1. PO po przegranych wyborach prezydenckich robi skok na TK 2. ustawa pisana jest na szybko i na kolanie z pomocą TK 3. TK nie zgłasza zastrzeżeń do własnej ustawy (o dziwo) która była wbrew konstytucji (o czym dzisiaj im się przypomniało) 4. PIS wykorzystuje ustawę PO, przeciwko PO 5. PO bóldupi, że te działania, na które pozwala ich ustawa, są niezgodne z konstytucją i "demokracją" 6. TK uznaje, że ustawa którą współtworzył TK jest niezgodna z konstytucją (dod pkt. 7) Przypomnijmy jeszcze: 7. prawdziwym i jedynym celem ustawy z 23 czerwca było całkowite upolitycznienie TK przez PO 8. efekt braku działań PiS - w TK 15/15 sędziów byłoby z PO-PSL 9. efekt działania PiS - w TK 10/15 sędziów jest z PO-PSL 10. to PO upolityczniło i zdyskredytowało TK, które wyrokowało wbrew konstytucji (np za OFE i wiekiem emerytalnym) Gdzie byli obrońcy demokracji gdy TK wydawał polityczne wyroki i aktywnie uczestniczył w tworzeniu patologicznej relacji z partią rządzącą."

    Odpowiedz
  • ewer(2015-12-23 22:11) Zgłoś naruszenie 72

    Gdzie ta polska wolnośc,niepodległość,suwerennośc ? Jerżeli chodzi o obroną polskich interesów zaraz komuś przeszkadza,czy polak ma zawsze być tylko parobkiem u Niemca,Holendra,Francuza,Anglika ? Co jakiemuś pacanowi z uni do polskich spraw ? Były demokratyczne wybory,Polacy opowiedzieli sie za kierunkiem i partia,a uni wara od suwerennych decyzji Polakow. Za kogo toto sie ma ? Streszczenie cyrku z TK:" 1. PO po przegranych wyborach prezydenckich robi skok na TK 2. ustawa pisana jest na szybko i na kolanie z pomocą TK 3. TK nie zgłasza zastrzeżeń do własnej ustawy (o dziwo) która była wbrew konstytucji (o czym dzisiaj im się przypomniało) 4. PIS wykorzystuje ustawę PO, przeciwko PO 5. PO bóldupi, że te działania, na które pozwala ich ustawa, są niezgodne z konstytucją i "demokracją" 6. TK uznaje, że ustawa którą współtworzył TK jest niezgodna z konstytucją (dod pkt. 7) Przypomnijmy jeszcze: 7. prawdziwym i jedynym celem ustawy z 23 czerwca było całkowite upolitycznienie TK przez PO 8. efekt braku działań PiS - w TK 15/15 sędziów byłoby z PO-PSL 9. efekt działania PiS - w TK 10/15 sędziów jest z PO-PSL 10. to PO upolityczniło i zdyskredytowało TK, które wyrokowało wbrew konstytucji (np za OFE i wiekiem emerytalnym) Gdzie byli obrońcy demokracji gdy TK wydawał polityczne wyroki i aktywnie uczestniczył w tworzeniu patologicznej relacji z partią rządzącą."

    Odpowiedz
  • bunt niewolnikow (2015-12-24 00:13) Zgłoś naruszenie 52

    a ja oczekuje od wiceszefa KE ze ujednolici i wyrowna wynagrodzenie minimalne, srednie, a także wsparcie dla bezrobotnych we wszystkich krajach UE. Wiceszef KE traktuje Polske jak kolonię niemiecka, w ktorej metropolia sowicie oplaca nadzorcow niewolnikow ( tusk i kolesie) a sami niewolnicy maja tyrac za miske ziemniakow. Faceciku z UE, zrownaj prawa obywateli UE a potem wypowaidaj sie o TK. Ile zarabiasz miesiecznie? 10 000 Euro? Jakie masz przywileje? Co, boisz sie buntu niewolnikow??????/

    Odpowiedz
  • sa(2015-12-23 23:03) Zgłoś naruszenie 51

    UE niech pogoni najpierw lobbistów ok.10 tys (France prasa) tzw. nakręcaczy za grubą kasę , aby oligarchowie koncernów , finansiera -banków, dyrektywami UE w czymkolwiek nie narażona była na szwank. Stworzono pod nosem dla nich kanały przerzutowe(tyle lat trwało) omijające podatki państw(gdzie powstał dochód) przez Cypr,Luksemburg, Kajmany i inne raje podatkowe za 1-2 %podatku , zamiast w danym kraju np. w RP płacić podatki CIT 8 19%+19% dywid. Spółek kapitałowych. Rocznie z RP wypompowano ok.46 mld (a korzystały te firmy ze szpitali,dróg, policji,sadów, ochrony wojska, administracji UG/M,ZUS itp) i co na to ten Pan "szlachetny", gdzie była moc UE,czy wydano blokujące to zło dyrektywy ?????. Niech się nie ośmiesza!!!

    Odpowiedz
  • ???(2015-12-23 23:04) Zgłoś naruszenie 40

    a czy ten vice to nie RUDY?

    Odpowiedz
  • sandra(2015-12-24 07:08) Zgłoś naruszenie 43

    A ja oczekuję ustawy emerytalnej od 1 stycznia 2016r TK mnie nie interesuje ponieważ przez 8 lat on nie interesował się mną.Mało tego orzekał tak jak chciał Tusk i to przez niego mamy wydłużony wiek emerytalny.TK to był płaszczyk dla POPSL.A teraz koryto sie zamyka i jest wielka burza,jak to strasznie opuścić luksusowe darmowe życie.Ci co tak krzycza to ryjki odciągnięte od koryta i nawet teraz potrafia manipulować ludzmi.Aż dziw,że zamiast chcieć zmian ludzie ida za tym złem.

    Odpowiedz
  • świete krowy(2015-12-24 05:22) Zgłoś naruszenie 41

    mamy w kraju przyklady niezawislosci i bezkarności :sędziow,komornikow,lekarzy,urzednikow ....i to jest własnie DEMOKRACJA N I E do ruszenia, !? a od kiedy to w Polsce istnieje demokracja? Przecież każda KASTA ma "swoj niezawisły sąd" . społeczeństwo powinno przejrzeć wreszcie na oczy a nie manifestować. Gdyby 25 lat wstecz zdyscyplinowano medyków ...dzisiaj nie mielibyśmy problemu z białą koterią-- podobna sytuacja jest z "palestrantami immunitetowymi" , "mesjaszami prawa"- nietykalnymi guru, dożywotnio namaszczanymi przez ...kolesiów...ludzie ocknijcie się musi być wreszcie zmiana zacznijcie myśleć. przecież sędzia to......nie NADCZŁOWIEK - to istota która śpi,tańczy,śpiewa,pierdzi,jeździ na nartach,pije alkohol,itp...i opowiadanie o niezawisłości - i podkreślanie tego na każdym kroku ---WŁAŚNIE sugeruje że jednak nie jest tak - to jakby udowadniać że jest inaczej. Kompletnie niepotrzebnie NARZUCONE wyświechtane,banalne i bałamutne określenie w celu "sędziowskiej samoobrony" - które wymyślił jakiś cymbał.! ....MUSI być zmiana całej "starożytnej" >> tzw konstytucji !!!! ta która istnieje to PARODIA I SATYRA....

    Odpowiedz
  • indyjskie...mmuuuuuu(2015-12-24 05:36) Zgłoś naruszenie 30

    mamy w kraju przykłady niezawisłości i bezkarności : sędziów,komorników,lekarzy,urzędników ....i to jest polska DEMOKRACJA N I E do ruszenia, !? a od kiedy to w Polsce istnieje demokracja? Przecież każda KASTA ma "swój niezawisły sąd" . społeczeństwo powinno przejrzeć WRESZCIE na oczy a nie manifestować. Gdyby 25 lat wstecz zdyscyplinowano "kitlowych"...dzisiaj nie mielibyśmy problemu z białą koterią-- podobna sytuacja jest z "palestrantami immunitetowymi" , "mesjaszami prawa"- nietykalnymi guru, dożywotnio namaszczanymi ... ludzie ocknijcie się musi być zmiana, zacznijcie myśleć. przecież " ktoś z łańcuchem" na szyi to......nie NADCZŁOWIEK - to istota która śpi,tańczy,śpiewa,pierdzi,jeździ na nartach,pije alkohol,itp...i opowiadanie o niezawisłości - i podkreślanie tego na każdym kroku ---WŁAŚNIE sugeruje że jednak nie jest tak - to jakby udowadniać że jest inaczej. Kompletnie niepotrzebnie NARZUCONE wyświechtane,banalne i bałamutne określenie w celu "sędziowskiej samoobrony" - które wymyślił jakiś cymbał.! ....MUSI być zmiana całej "starożytnej" >> tzw konstytucji !!!! ta która istnieje to PARODIA I SATYRA....

    Odpowiedz
  • świete krowy(2015-12-24 05:23) Zgłoś naruszenie 30

    mamy w kraju przykłady niezawisłości i bezkarności :sędziów,komorników,lekarzy,urzędników ....i to jest właśnie DEMOKRACJA N I E do ruszenia, !? a od kiedy to w Polsce istnieje demokracja? Przecież każda KASTA ma "swój niezawisły sąd" . społeczeństwo powinno przejrzeć wreszcie na oczy a nie manifestować. Gdyby 25 lat wstecz zdyscyplinowano medyków ...dzisiaj nie mielibyśmy problemu z białą koterią-- podobna sytuacja jest z "palestrantami immunitetowymi" , "mesjaszami prawa"- nietykalnymi guru, dożywotnio namaszczanymi przez ...kolesiów...ludzie ocknijcie się musi być wreszcie zmiana zacznijcie myśleć. przecież sędzia to......nie NADCZŁOWIEK - to istota która śpi,tańczy,śpiewa,pierdzi,jeździ na nartach,pije alkohol,itp...i opowiadanie o niezawisłości - i podkreślanie tego na każdym kroku ---WŁAŚNIE sugeruje że jednak nie jest tak - to jakby udowadniać że jest inaczej. Kompletnie niepotrzebnie NARZUCONE wyświechtane,banalne i bałamutne określenie w celu "sędziowskiej samoobrony" - które wymyślił jakiś cymbał.! ....MUSI być zmiana całej "starożytnej" >> tzw konstytucji !!!! ta która istnieje to PARODIA I SATYRA....

    Odpowiedz
  • jak wiceszef taki skropulatny w sprawiedliwości...(2015-12-24 08:38) Zgłoś naruszenie 30

    to dlaczego KEudrzucała skargi dotyczące zabrania wypracowanych emerytur tuż przed osiągnięciem uprawnień zabezpieczenia społecznego jakim jest emerytura,dlaczego nie dopatrzyła się znamion równości płci i niesprawiedliwości społecznej w której Tusk i TK dali pięcioletni bonus rolnikom a reszta ludzi została POróżniona.Do dziś 60 latkowie po 40 latach pracy grzebią PO śmietnikach aby przeżyć...?????????????????????????????????????

    Odpowiedz
  • nooo(2015-12-24 08:43) Zgłoś naruszenie 12

    Vicek stracil okazje zeby siedziec cicho. Kolejny zaniepokojony europejczyk, ktory nie ma pojecia o co chodzi a zabiera glos.

    Odpowiedz