statystyki

500 plus w słowackim wydaniu. Rząd chce przeznaczyć miliony na programy socjalne

autor: KataríNa Paliderová03.08.2020, 08:30; Aktualizacja: 03.08.2020, 09:18
euro pieniądze

Pakiet planowany przez nową koalicję rządzącą będzie obejmował wyższe ulgi podatkowe na dziecko oraz tańsze leki, trzynastą emeryturę i bezpłatny transport dla dzieci, studentów, emerytów i osób niepełnosprawnych.źródło: ShutterStock

Nowy rząd proponuje pakiet socjalny warty 500 mln euro. Skorzystają rodziny z dziećmi, niepełnosprawni i osoby starsze.

Pakiet planowany przez nową koalicję rządzącą będzie obejmował wyższe ulgi podatkowe na dziecko oraz tańsze leki, trzynastą emeryturę i bezpłatny transport dla dzieci, studentów, emerytów i osób niepełnosprawnych. To jedna z najważniejszych zmian, jakie zaproponowała rządząca od marca koalicja pod wodzą premiera Igora Matoviča. W przeszłości polityk krytykował podobne pakiety socjalne, wprowadzane wówczas przez partię Kierunek-Socjaldemokracja Roberta Ficy, określając je mianem korupcji wyborczej. Fico odparowywał wówczas, że owoce wzrostu gospodarczego powinny być dzielone ze społeczeństwem.

Pakiet zaproponowany przez rząd Matoviča ma służyć jako osłona w obliczu największego kryzysu gospodarczego w historii Słowacji, przed którym ten kraj stanął w związku z epidemią koronawirusa. Premier tłumaczy też, że jego gabinet spełnia w ten sposób obietnice przedwyborcze, a pomoc trafi do najbardziej potrzebujących. – Chcemy pokazać, że przed wyborami poważnie traktowaliśmy nasze zapowiedzi, nie pozwolimy na zniesienie programów socjalnych i zamierzamy prowadzić politykę społeczną w sposób ukierunkowany – tłumaczył Matovič, przedstawiając pakiet.


Pozostało 86% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (3)

  • żenada propagandowa(2020-08-03 09:46) Zgłoś naruszenie 64

    Słowacy nie idźcie tą drogą . To jest zwykłe złodziejstwo !!!! Nie wolno kraść jednym aby niczym dobry Janosik rozdawać odmóżdżonej patologii . Ta pseudo pomoc wcale nie trafia do tych , o których mówi propaganda. To jest zwykła kiełbasa wyborcza która ma pomagać w kolejnych zwycięstwach wyborczych i powodująca masakryczne zadłużenie skarbu państwa.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Ja (2020-08-03 13:11) Zgłoś naruszenie 23

    Baba zobaczyła, jak PiS mocno przekupił polskie społeczeństwo i postanowiła udac się identyczną drogą. Jeśli Słowacy to "kupią" to będą zgubieni tak samo jak Polacy. Mam nadzieję jednak, że nie dadzą się podpuścić.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie