statystyki

Stany Zjednoczone przećwiczą obronę wschodniej flanki NATO

autor: Maciej Miłosz11.12.2019, 07:36; Aktualizacja: 11.12.2019, 08:05
Ciężki sprzęt będzie przywieziony okrętami, głównie do niemieckiego Bremerhaven. Stamtąd na poligony w Polsce w krajach bałtyckich będzie przerzucany koleją oraz w konwojach drogowych. Te mają się poruszać głównie nocą, by nie utrudniać ruchu lokalnego.

Ciężki sprzęt będzie przywieziony okrętami, głównie do niemieckiego Bremerhaven. Stamtąd na poligony w Polsce w krajach bałtyckich będzie przerzucany koleją oraz w konwojach drogowych. Te mają się poruszać głównie nocą, by nie utrudniać ruchu lokalnego.źródło: ShutterStock

W lutym rozpocznie się największy od ćwierćwiecza przerzut wojsk amerykańskich przez Atlantyk.

Z USA – w ramach ćwiczenia Defender-Europe 20 – wyruszy ok. 20 tys. żołnierzy. To mniej więcej jedna dywizja.

– Ci żołnierze przywiozą ze sobą sprzęt. Z jednym wyjątkiem. Chodzi o 116. Brygadę Pancernej Gwardii Narodowej Armii Idaho – wyjaśniał podczas briefingu generał Sean Bernabe, zastępca szefa sztabu wojsk lądowych USA w Europie. – Ta grupa bojowa „pobierze” czołgi M1 Abrams i pojazdy bojowe M2 Bradley oraz haubice Paladyn z naszych magazynów w Europie. Celem szkolenia Defender-Europe 20 jest również przetrenowanie wydawania tego sprzętu – zapowiadał wojskowy w rozmowie z dziennikarzami.


Pozostało jeszcze 85% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (1)

  • perkk29(2019-12-11 09:05) Zgłoś naruszenie 00

    Sprawa jest prosta dla każdego żołnierza LWP od bombardiera ŁĄCZNIE i WZWYŻ. USA sprzedały parę tys. springerów za dużo Afganom w wojnie z Rusami w latach 80-tych.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie