statystyki

Stany Zjednoczone przećwiczą obronę wschodniej flanki NATO

autor: Maciej Miłosz11.12.2019, 07:36; Aktualizacja: 11.12.2019, 08:05
Ciężki sprzęt będzie przywieziony okrętami, głównie do niemieckiego Bremerhaven. Stamtąd na poligony w Polsce w krajach bałtyckich będzie przerzucany koleją oraz w konwojach drogowych. Te mają się poruszać głównie nocą, by nie utrudniać ruchu lokalnego.

Ciężki sprzęt będzie przywieziony okrętami, głównie do niemieckiego Bremerhaven. Stamtąd na poligony w Polsce w krajach bałtyckich będzie przerzucany koleją oraz w konwojach drogowych. Te mają się poruszać głównie nocą, by nie utrudniać ruchu lokalnego.źródło: ShutterStock

W lutym rozpocznie się największy od ćwierćwiecza przerzut wojsk amerykańskich przez Atlantyk.

Z USA – w ramach ćwiczenia Defender-Europe 20 – wyruszy ok. 20 tys. żołnierzy. To mniej więcej jedna dywizja.

– Ci żołnierze przywiozą ze sobą sprzęt. Z jednym wyjątkiem. Chodzi o 116. Brygadę Pancernej Gwardii Narodowej Armii Idaho – wyjaśniał podczas briefingu generał Sean Bernabe, zastępca szefa sztabu wojsk lądowych USA w Europie. – Ta grupa bojowa „pobierze” czołgi M1 Abrams i pojazdy bojowe M2 Bradley oraz haubice Paladyn z naszych magazynów w Europie. Celem szkolenia Defender-Europe 20 jest również przetrenowanie wydawania tego sprzętu – zapowiadał wojskowy w rozmowie z dziennikarzami.


Pozostało 85% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (1)

  • perkk29(2019-12-11 09:05) Zgłoś naruszenie 00

    Sprawa jest prosta dla każdego żołnierza LWP od bombardiera ŁĄCZNIE i WZWYŻ. USA sprzedały parę tys. springerów za dużo Afganom w wojnie z Rusami w latach 80-tych.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie