Romaszewska: Doradzałabym prezydentowi podpisanie nowelizacji o Sądzie Najwyższym

26.11.2018, 11:17; Aktualizacja: 26.11.2018, 11:39
19 października TSUE, przychylając się do wniosku Komisji Europejskiej, wydał wstępne postanowienie o zastosowaniu tzw. środków tymczasowych, w ramach których znalazło się: zawieszenie stosowania przepisów ustawy o SN dot. przechodzenia sędziów, którzy ukończyli 65. rok życia w stan spoczynku; przywrócenie do orzekania sędziów, którzy w świetle nowych przepisów już zostali wysłani w stan spoczynku; powstrzymanie się od wszelkich działań zmierzających do powołania sędziów SN na stanowiskach, których dotyczą kwestionowane przepisy.

19 października TSUE, przychylając się do wniosku Komisji Europejskiej, wydał wstępne postanowienie o zastosowaniu tzw. środków tymczasowych, w ramach których znalazło się: zawieszenie stosowania przepisów ustawy o SN dot. przechodzenia sędziów, którzy ukończyli 65. rok życia w stan spoczynku; przywrócenie do orzekania sędziów, którzy w świetle nowych przepisów już zostali wysłani w stan spoczynku; powstrzymanie się od wszelkich działań zmierzających do powołania sędziów SN na stanowiskach, których dotyczą kwestionowane przepisy.źródło: PAP
autor zdjęcia: Marcin Obara

Doradzałabym prezydentowi podpisanie nowelizacji o Sądzie Najwyższym – powiedziała w poniedziałek doradca prezydenta RP Zofia Romaszewska.
wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (4)

 • ekspert(2018-11-26 20:30) Zgłoś naruszenie 21

  Jaki Prezydent tacy doradcy......? Pan Duda musi zjeść żabę ,którą stworzył....!

  Odpowiedz
 • green(2018-11-26 11:56) Zgłoś naruszenie 11

  Za stara kobieta na polityczne dywagacje. Niech nie miesza prezydentowi w glowie. Powiniem moim zdaniem zwrocic sie do Trybunalu Konstytucyjnego polskiego z zapytaniem co do przepisu o dlugosci kadencji i wieku sedziow SN. Co innego Gerstorf,ona ma zapewniona konstytucyjnie dlugosc kadencji.

  Odpowiedz
 • o(2018-11-27 09:05) Zgłoś naruszenie 00

  ta pani powinna iść na emeryturę i odpoczywać

  Odpowiedz
 • Grzegorz(2018-11-26 12:38) Zgłoś naruszenie 01

  Andrzej podpisz

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie