Artykuły na temat: "SAMORZAD I ADMINISTRACJA"

Fundusz pekaesowy – zamiast petardy kapiszon

28 listopada 2019 r.

Są samorządy, które zrezygnowały z dofinansowania do deficytowych linii, bo straciłyby dopłaty do ulg. W innych PKS-y wciąż nie wyjechały na trasy. Są też takie, które nowe połączenia zdążyły już zlikwidować.

Płace w urzędach w górę dzięki dziurze w prawie

27 listopada 2019 r.

Związek Miast Polskich zamierza przekazać senatorom projekt zmian w rozporządzeniu płacowym, które umożliwią podniesienie zarobków samorządowców. Tymczasem już teraz niektórzy włodarze mają sposób na podwyższenie płac swoim zastępcom i skarbnikom

Żłobek bez zaświadczenia dostanie dotację

7 listopada 2019 r.

Radni nie mogą wymagać dołączenia przez właściciela żłobka do wniosku o udzielenie dotacji dokumentu potwierdzającego, że jego placówka jest zarejestrowana w gminie. Samorząd sam ma dostęp do takiej informacji.

Stawka opłaty za przystanek musi uwzględniać różną wielkość pojazdów

29 października 2019 r.

Rada miasta podjęła uchwałę w sprawie opłat za korzystanie przez operatorów i przewoźników z przystanków komunikacyjnych, których właścicielem lub zarządzającym jest gmina. Określono w niej, że stawka tej opłaty wynosi 0,05 zł za jedno zatrzymanie środka transportu na przystanku komunikacyjnym zgodnie z planowanym rozkładem jazdy. Rada nie wzięła pod uwagę m.in. takich kwestii jak standard przystanków oraz wielkość taboru, jakim jest wykonywany przewóz.

Kleczkowski: W Polsce z hałasem walczymy nieekonomicznie [WYWIAD]

23 października 2019 r.

W naszym kraju koszty są przerzucone na społeczeństwo. Każdy może hałasować, ile chce, a za bariery akustyczne, wymianę nawierzchni płaci samorząd - mówi Piotr Kleczkowski, profesor Piotr Kleczkowski, Katedra Mechaniki i Wibroakustyki, Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie