Artykuły na temat: "prawa człowieka"

Władze powinny przeanalizować wyrok w sprawie Big Brother Watch

17 września 2018 r.

- Wyrok w sprawie Big Brother Watch zawiera wiele wskazówek, które mogą być istotne dla polskiej praktyki. Taka jak np. ta, że uzyskiwanie dostępu do danych i kontrola operacyjna powinny być dopuszczalne jedynie w przypadku najpoważniejszych przestępstw. U nas ten katalog jest dużo szerszy. Nie powołaliśmy też żadnego ciała, do którego każda osoba podejrzewająca, że może być inwigilowana, miałaby prawo się odwołać, zapytać, czy to prawda, oraz ewentualnie wnioskować o ocenę zasadności podsłuchów - mówi Dominika Bychawska-Siniarska członek zarządu Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka

Wietnam: Działacz demokratyczny skazany na 12 lat więzienia

13 września 2018 r.

Sąd w Wietnamie skazał działacza demokratycznego Nguyen Trung Truca na 12 lat więzienia za działania podjęte „w celu obalenia administracji ludowej” - poinformował w czwartek prawnik skazanego Nguyen Van Mieng. Wyrok potępiła ambasada USA w Hanoi.

Nikaragua wydala misję ONZ po krytycznym raporcie organizacji

31 sierpnia 2018 r.

Nikaragua wydala z kraju misję ONZ ds. praw człowieka - podała w piątek organizacja pozarządowa Nikaraguańskie Centrum Praw Człowieka (CENIDH). Dwa dni wcześniej ONZ opublikowała raport oskarżający władze Nikaragui o brutalne represje wobec opozycji.