Artykuły na temat: "prawa człowieka"

Prokurator generalny lubi jeździć na sankach

9 lipca 2019 r.

RPO: Niedopuszczalne jest stosowanie pozbawienia wolności, które jest tymczasowym aresztowaniem tylko formalnie, zaś materialnie jest karą. Minister: nie można ograniczać takiej możliwości, bo to zagraża ogółowi obywateli.

Kładoczny: Policja nie jest od karania przestępców [WYWIAD]

3 lipca 2019 r.

- Nie jest rolą funkcjonariusza wymierzanie sprawiedliwości, nawet gdy podejrzanemu zarzucane są najpoważniejsze i drastyczne czyny. To należy do sądu. I dobrze, żeby wszyscy o tym pamiętali, całe społeczeństwo - mówi dr Piotr Kładoczny z Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka.

Nierzetelne śledztwo powodem do odszkodowania

2 lipca 2019 r.

Choć nie można rozstrzygnąć, czy policjanci nadużyli siły wobec skarżącego, Polska i tak musi zapłacić za zaniedbania przy wyjaśnianiu sprawy – orzekł Europejski Trybunał Praw Człowieka.

Nowelizacja kodeksu karnego: Będą skargi do ETPC

30 maja 2019 r.

W orzecznictwie Europejskiego Trybunału Praw Człowieka dominuje pogląd, że sankcja w postaci dożywotniego pozbawienia wolności bez szans na uzyskanie wcześniejszego zwolnienia po 25 latach narusza art. 3 konwencji praw człowieka.

Rada Europy wzywa Węgry do przestrzegania praw człowieka

21 maja 2019 r.

Komisarz Rady Europy ds. praw człowieka Dunja Mijatović oznajmiła we wtorek, że Węgry powinny pilnie zaradzić naruszeniom praw człowieka, takim jak zatrzymywanie osób ubiegających się o azyl czy zastraszanie grup obywatelskich.

Polska poprawność polityczna. Chcemy wolności słowa, choć już za nią nakładamy kary

18 maja 2019 r.

Wielu w Polsce oświadcza z dumą, że ich państwo nie ulega zachodniej filozofii poprawności politycznej. Jednak niedawna reakcja na dodanie tęczy LGBT do obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej świadczy o tym, że spora część tych samych osób nie tylko jest za pewną formą poprawności politycznej, ale również chce, żeby ona była wymuszona przez prawo.