Proszę czekać...

Artykuły na temat: "podatki"

Tylko podatki mogą uratować klimat [OPINIA]

25 listopada 2020 r.

Zielona odbudowa nabiera rozpędu. Kurs na neutralność klimatyczną obierają nawet stawiające wcześniej opór koncerny i gospodarki. W zeszłym tygodniu plany przekierowania gospodarki swojego kraju na tory sprzyjające klimatowi – pod hasłem „zielonej rewolucji przemysłowej” – przedstawił Boris Johnson. W perspektywie kilku miesięcy jest też szansa na ekologiczny zwrot Waszyngtonu.

Chądzyński: Budżetowe cuda jeszcze się powtórzą [OPINIA]

25 listopada 2020 r.

Jak to możliwe, że choć gospodarka znów przyspiesza na wstecznym, to budżet jest do przodu z podatkowymi wpływami i generuje nadwyżkę? Wygląda to na cud, ale tak naprawdę mamy tu kilka zbiegów okoliczności i trochę kombinatoryki, zwanej zgrabnie zarządzaniem saldem budżetowym.

Ozdrowieńcy, którzy honorowo oddają osocze z ulgą w PIT

24 listopada 2020 r.

Ozdrowieńcy, którzy przeszli COVID-19 i którzy honorowo oddają osocze mogą, tak jak krwiodawcy, odpisać specjalną ulgę w PIT - poinformował we wtorek resort finansów. Przypomniano, że ulga wynosi 130 zł na 1 litr oddanej krwi czy osocza.

Tax free tylko z kasą online

23 listopada 2020 r.

Sklepy sprzedające towary podróżnym w systemie tax free będą mogły ewidencjonować obrót za pomocą kas starego typu (tj. z elektronicznym lub papierowym zapisem kopii) tylko do 31 grudnia 2021 r.

Będą nowe limity amortyzacji dla samochodów

23 listopada 2020 r.

W 2026 r. pułap amortyzacji dla samochodów spalinowych i hybrydowych zmaleje ze 150 tys. zł do 100 tys. zł. Za to niewykluczone, że już w przyszłym roku wzrośnie do 225 tys. zł dla pojazdów wodorowych.

PANA wskazuje na cztery ważne ryzyka

23 listopada 2020 r.

Audytorzy przy badaniach sprawozdań finansowych za 2020 r. powinni ze względu na czas epidemii zwrócić szczególną uwagę na kontrolę wewnętrzną, potencjane oszustwa, wykorzystanie środków pomocowych oraz wartości szacunkowe.

Doradcy podatkowi kontra księgowi

23 listopada 2020 r.

Właściciele biur rachunkowych są w potrzasku między oczekiwaniami klientów a obawami o wkraczanie w kompetencje innych zawodów. Teraz czują się jeszcze niepewniej ze względu na działania Krajowej Rady Doradców Podatkowych, czyli zawiadomienia zgłaszane do prokuratury.

Jak w pliku JPK_V7 wykazywać rachunki imienne?

23 listopada 2020 r.

Czy faktura za usługę budowy placu zabaw musi mieć adnotację „mechanizm podzielonej płatności”? W jakich przypadkach wspólnoty mieszkaniowe powinny wystawiać faktury? Kiedy oznaczenie „EE” dotyczy sprzedaży e-booków? Czy usługi prania odzieży szpitalnej są zwolnione z VAT?

Zmieni się organizacja fiskusa

23 listopada 2020 r.

Będzie superurząd do obsługi największych podatników oraz tylko jeden urząd do obsługi podatku u źródła od osób prawnych. Powstanie również oddział celny pocztowy.

Są już znane szczegóły reformy systemu egzekucji w administracji

23 listopada 2020 r.

Ministerstwo Finansów opublikowało projekt nowelizacji ustawy o postępowaniu egzekucyjnym w administracji. Celem jest przyspieszenie poboru zaległych podatków, m.in. z wynagrodzenia za pracę, nieruchomości, ruchomości, w tym majątku wspólnego małżonków.

Jest zgoda na ulgi podatkowe do 800 tys. euro

23 listopada 2020 r.

Komisja Europejska zatwierdziła program dotyczący odraczania płatności podatku i rozkładania go na raty w ramach pomocy covidowej. Limit będzie czterokrotnie wyższy.