Artykuły na temat: "PIK RYNEK PRACY"

Dane z rynku potwierdzają: Koniunktura słabnie

22 stycznia 2020 r.

Podwyższona inflacja sprawia, że realny wzrost funduszu płac jest najniższy od czterech lat. Będzie to miało przełożenie na dynamikę popytu konsumpcyjnego. Na razie broni się mieszkaniówka.

Urlop od korporacji na założenie start-upu wsadzi pracodawcę na minę

17 stycznia 2020 r.

Sześć miesięcy wolnego, by przetestować pomysł na biznes, a w razie niepowodzenia wrócić spokojnie do dotychczasowego pracodawcy – o tym rządowym pomyśle jest głośno od początku roku. I budzi on skrajne emocje. Zwłaszcza, że dla firmy zatrudniającej startupowca byłoby to równoznaczne ze zgodą na to, by pod jej skrzydłami rosła konkurencja.

148 mln zł dla powiatów na pensje w pośredniakach

7 stycznia 2020 r.

Samorządy otrzymają w 2020 r. pieniądze z Funduszu Pracy (FP) na wynagrodzenia zatrudnionych w powiatowych urzędach pracy (PUP) oraz na nagrody dla osiągających najlepsze wyniki w aktywizacji bezrobotnych.

Podwyżki 2020. O ile wzrośnie pensja pracownika sfery budżetowej?

2 stycznia 2020 r.

W 2020 r., co do zasady, pensje pracowników sfery budżetowej wzrosną o co najmniej 6 proc. Na podwyżki mogą liczyć m.in. służby mundurowe, osoby zatrudnione w administracji rządowej oraz nauczyciele. W przypadku pracowników samorządowych decydują poszczególni włodarze wspólnie z radnymi, którzy uchwalają lokalne budżety.

Kierowcy zawodowi zarabiają więcej niż przed rokiem [RAPORT WYNAGRODZEŃ]

30 grudnia 2019 r.

Mediana zarobków polskiego kierowcy to 6300 zł netto. Na tę kwotę składają się: podstawa, diety, premie i inne dodatki. Najlepiej zarabiają kierowców ciągnika siodłowego z naczepą (zestaw), gdzie mediana wynosi 6400 zł na rękę. Podobnie zarabiają kierowcy z Litwy i Węgier - wynika z raportu , przygotowanego przez Polski Instytut Transportu Drogowego.

Sprawdź, jakie zmiany czekają na pracowników i pracodawców w 2020 roku

25 grudnia 2019 r.

Ochrona pracowników w związku z brexitem i praca nad zmianami regulującymi pobyt cudzoziemców w naszym kraju to jedne z wyzwań na przyszły rok – powiedział PAP wiceminister MRPiPS Stanisław Szwed. Przypomniał, że w 2020 r. pracowników i pracodawców czeka wiele zmian.