Artykuły na temat: "PIK PRACY"

MRPiPS: Szacowana stopa bezrobocia we wrześniu wyniosła 5,1 proc.

7 października 2019 r.

Szacowana stopa bezrobocia rejestrowanego wyniosła we wrześniu 5,1 proc. i w porównaniu do sierpnia spadła o 0,1 punktu procentowego - poinformowała w poniedziałek PAP szefowa MRPiPS Bożena Borys-Szopa. "To najniższy poziom bezrobocia od niemal trzech dekad" - podkreśliła.

Formularz unijny nie dla byłego pracownika

2 października 2019 r.

Sprawa dotyczyła wniosku o wystawienie formularza potwierdzającego objęcie pracownika oddelegowanego do pracy w innym kraju UE ubezpieczeniem społecznym w Polsce. Spółka F., działająca w branży budowlanej, prowadziła różnego rodzaju inwestycje i roboty w krajach UE, głównie w Wlk. Brytanii i Francji. Pracownik, którego miał dotyczyć dokument, wykonywał pracę w różnych krajach.

Politycy chcą zadbać o kobiety w pracy. Czy obecne prawo tego nie gwarantuje?

27 września 2019 r.

Polska w statystykach dotyczących nierówności w zatrudnieniu wypada lepiej niż inni, ale nadal jest w tej mierze wiele do zrobienia. Politycy prześcigają się w pomysłach: ankiety wśród pracodawców, raporty o równości wynagrodzeń, certyfikaty sprawiedliwych płac, zmiany w prawie. Ideę popierają też eksperci, choć środki jej realizacji już niekoniecznie.

Minimalne wynagrodzenie. Kto kogo zaskoczył? [OPINIA]

25 września 2019 r.

Proste rozwiązania są genialne. Nie wiem, kto personalnie stoi za pomysłem 3 tys. zł minimalnego wynagrodzenia z szybkim dojściem do 4 tys., ale tym jednym posunięciem Prawo i Sprawiedliwość zaszachowało nie tylko opozycję, ale i związki zawodowe.

Co trzeci pracownik z Ukrainy chciałby pozostać w Polsce

16 września 2019 r.

Wzrósł odsetek ukraińskich pracowników, którzy chcieliby na stałe przeprowadzić się do Polski - wskazała druga edycja badania socjologicznego "Ukraińcy na polskim rynku pracy: doświadczenia, wyzwania i perspektywy. Raport EWL".

Osoby z dysfunkcjami zdrowotnymi nie będą miały na razie wsparcia agencji zatrudnienia

12 września 2019 r.

Wprowadzenie takiej usługi zakłada projekt ustawy o zatrudnieniu wspomaganym, który pod koniec maja trafił do konsultacji. Wprawdzie już teraz niektóre organizacje pozarządowe oferują podopiecznym pomoc trenera pracy, ale brakuje przepisów, które określałyby standardy dotyczące tego, kto może pełnić taką rolę oraz na czym ma ona polegać. To miała zmienić właśnie wspomniana ustawa.

Pensjami zatrzymać odpływ urzędników

5 września 2019 r.

W 2020 r. średnie wynagrodzenie w służbie cywilnej wzrośnie o 360 zł i wyniesie 6360 zł. Najwięcej na odmrożeniu kwoty bazowej zyskają osoby najlepiej zarabiające.